banner15

Ukrayna'nın doğusundaki krizin faturası büyüyor

Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalarda asker ve ülkeyi koruyan silahlı gruplardan 2 bin 558, sivillerden 7 bin 500 kişinin hayatını kaybetti

Ukrayna'nın doğusundaki krizin faturası büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusundaki çatışmalarda asker ve ülkeyi koruyan silahlı gruplardan 2 bin 558, sivillerden 7 bin 500 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Poroşenko, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin kuruluşunun 25. yıl dönümü nedeniyle devlet ödülleri töreninde yaptığı konuşmada ülkenin doğusunda devam eden çatışmalara değindi.

Rus saldırganlığı nedeniyle Donbas’ta çatışmaların başladığı dönemden bugüne kadar 10 bin Ukraynalının hayatını kaybettiğini belirten Poroşenko, “Savaşta ölenlerin sayısı parmak ısırtıyor. Bu sayı 10 bine ulaştı. Rusya, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden ve ülkeyi koruyan diğer silahlı gruplardan 2 bin 558, Ukraynalı sivillerden ise 7 bin 500 kişinin hayatına son verdi. Bu ölümlü günahlar, yeniden imparatorluk kurmaya çalışan, insanların kaderi ve yaşamını küçümseyen Rusya Federasyonu’nun yüksek askeri-siyasi yönetiminindir.” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 22:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48