banner39

Ülker'den 'Kaynak' iddialarına yalanlama

Ali Ülker, Ülker'in Kaynak Holding'e para aktardığı iddialarını yalanlayarak şirket çalışanlarından da çok az kişinin FETÖ soruşturması geçirdiğini söyledi

Güncel 21.11.2016, 10:08 21.11.2016, 10:08
Ülker'den 'Kaynak' iddialarına yalanlama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yıldız Holding Başkan Yardımcısı Ali Ülker, Kaynak Holding’e para aktarma iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ali Ülker, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada 2016 yılının değerlendirmesi ile önümüzdeki yıl beklentileri hakkında konuştu. Ali Ülker en çok merak edilen ve geçtiğimiz hafta grup hisselerinde ani düşüşlere neden olan Kaynak Holding ile ortaklık iddiasını hakkında da konuştu.

“Bu işin bizi bulması bizi üzdü" diyerek konuya giren Ali Ülker, “Çünkü biz 72'nci seneyi kutlayan bir şirketiz. Bizim gelişmemiz büyümemiz herhangi bir siyasi gruba dayanmıyor. Bir gruba yakınlığımızdan dolayı menfaat sağlamış da değiliz. Ama siyasi konuların içine çekilmek bizi üzüyor" dedi. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'in, “Bizim alnımız ak, işlerimiz tertemizdir" şeklindeki açıklamasını hatırlatan Ülker, bunun ötesinde Ülker ile o grup arasında bağı kurmayı isteyenlerde su-i niyet olduğunu belirtti.

ÇOK AZ ÇALIŞANIMIZ TAKİBATA UĞRADI

15 Temmuz'dan sonra Murat Ülker'in bizzat meydanlarda olduğunu belirten Ülker, “Bunun ötesinde bizim en büyük katkımız dışarıya yaptığımız iletişim. Hem ortaklarımıza hem tesadüf ettiğimiz kişilere, devlet kademelerine ben gittiğim zaman anlatıyorum. 50 bin çalışanımız var, 35 bini Türkiye'de. Bu 35 bin içinde bile kaale almaya değmeyecek kadar az bir takibat oldu. Demek ki, biz seçimlerimizi çok hassas yapıyoruz. Bizim arkadaşlarımız çok meşguller, siyaset yapmaya ve böyle işlerin peşinden koşmaya vakitleri yok" diye konuştu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?