Uludağ'da 150 hektar orman yok oldu

Uludağ'da üç gündür devam eden yangın kontrol altına alınamadı, alevlerin yerleşim yerlerine sıçramasından endişe ediliyor

Uludağ'da 150 hektar orman yok oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa Uludağ'da pazar gününden bu yana devam eden yangında 150 hektarlık ormanlık alan kül oldu. Lodos ve poyraz yüzünden yayılan yangın dün de kontrol altına alınamadı. Bölgede yaşayan vatandaşlar, alevlerin evlerine sıçramasından endişe ediyor.

Sarıalan mevkisi ile merkez Osmangazi ilçesine bağlı Süleymaniye köyü arasındaki alanda etkili olan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 100 kişiden oluşan ekipler, Sarıalan'daki yangını söndürdü. Çalışmalar, 13 su tankı, 3'er arazöz ve iş makinesinin yanı sıra Ankara'dan getirilen yangın söndürme uçağıyla Süleymaniye civarında devam ediyor.

Bölgede incelemelerde bulunan Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, bunun bir örtü yangını olduğunu bildirdi.

Yangın söndürme çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Coşkun, "Etkili olan lodos, müdahaleyi zorlaştırıyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 08:21
banner53
YORUM EKLE

banner39