banner39

Umre'den dönenlerle ilgili sıcak gelişme!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ankara ve Konya'daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır." denildi.

Güncel 15.03.2020, 09:24 15.03.2020, 11:35
Umre'den dönenlerle ilgili sıcak gelişme!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, umreden dönen vatandaşların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Ankara ve Konya'daki bazı yurtlarda karantinaya alındığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, umre amacıyla Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşların Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olduğu vurgulanarak, "Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara ve Konya'daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır." denildi.

Açıklamada, "Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır." ifadesi kullanıldı.

Ankara'daki yurtların isimleri ve kalan misafir sayısı şöyle:

Şehit Özel Harekat: 2064

Milli İrade: 1880

Gölbaşı: 1448

Toplam: 5392

Konya'daki yurtların isimleri ve kalan misafir sayısı ise şöyle:

Tahir Büyükkörükçü: 2228

Kutalmışoğlu: 2710

Toplam: 4938

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
eğtmci 2 yıl önce
gece 03te öğrenciye yurtta anons edilmiş (milli irade yurdu). duymayanlar olmuş..sabah 5 dakika içinde apar topar boşalttırmışlar. görevliler odalarıda gezemezmiydi, yazıklar olsun, sorarsan maduriyet yok. bu hacılar gelecek niye 2 gün önce hazılık yapılmaz, gece 3 te anos yapılır, gece 3 e kadar nerdeydiniz . dezenfekte görmedim benim çocuğum. sorarsan tüm hazırlıklar tamam . yazık, yazık...bu öğrencilerin eşyaları ne olacak, hacılar gidince yut ve eşyalar inşAllah dezenfekte edilir.. yoksa hiçbirşey yapılmadan herşey hazır açıklaması inşAllah yapılmaz...ci
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?