Üniversiteden kadavra kaçırma iddiası profesörü görevinden etti

DEÜ Tıp Fakültesine bağışlanan kadavraların izinsiz ve gizli bir şekilde özel bir üniversiteye gönderildiği iddiası üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı

Üniversiteden kadavra kaçırma iddiası profesörü görevinden etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik, "hastanelerine bağışlanan iki kadavranın izinsiz ve gizli bir şekilde özel bir üniversiteye gönderildiği" iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde DEÜ Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Mağden’in görevden alındığını bildirdi.

Kadavraların başka hastaneye gönderildiği iddiasına ilişkin açıklama yapan Çelik, konunun kendi rektörlük dönemi öncesinde olduğunu, o dönem olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Kadavraları başka hastaneye gönderdiği ileri sürülen DEÜ Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Mağden’in kadavraların kendisine ait olduğunu savunduğunu aktaran Prof. Dr. Çelik, "Soruşturma geçen hafta tamamlandı. Prof.Dr. Mağden anabilim dalı başkanlığı görevinden alındı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 15:56
banner53
YORUM EKLE

banner39