banner15

Üniversitelere ek yerleştirmeler başlıyor

Üniversitelere ek yerleştirme için başvurular 6 Ekim'de başlıyor

Üniversitelere ek yerleştirmeler başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yükseköğretim programlarına ek yerleştirme için başvurular, 6-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 2010–2011 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan, yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2010-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.

Adaylar, 2010-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, 6–11 Ekim 2010 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri başvurabilecek. 2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm okul müdürlükleri, ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ve büroları başvuru merkezi olarak görev yapacak.

Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak.Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Adaylar, tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecek. Posta ile gönderilen tercih formları işleme alınmayacak. Ek yerleştirmede lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında aday yerleştirilmeyecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan
sinan - 10 yıl Önce

inş . bi an önce su kılavuzu acıklanır

banner39

banner50

banner47

banner48