banner15

Üniversiteli Çakıroğlu cinayetinde görüntüler çözülemedi

Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Çakıroğlu'nun, PKK'lılar tarafından bıçaklandığı anı gösteren ve tahrip olduğu belirlenen kamera görüntülerinin bulunduğu hard diski inceleyen yurt dışındaki firma görüntüleri çözemedi

Üniversiteli Çakıroğlu cinayetinde görüntüler çözülemedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir'deki Ege Üniversitesi'nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun, PKK'lılar tarafından bıçaklandığı anı gösteren ve tahrip olduğu belirlenen kamera görüntülerinin bulunduğu hard diski inceleyen yurt dışındaki firma, sayısal delillere ulaşılmasının mümkün olmadığını belirterek Yaşar Üniversitesi'ne raporu iletti. 

Bilirkişi olarak görevlendirilen üç kişi gelen bu raporu davanın görüldüğü 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Bilirkişiler, ayrıca olay yerinde bulunan DVR cihazında yapılan incelemede de olay yerinden alındıktan sonra götürülmüş olduğu kurumlarda kasten veya bilmeyerek kırıldığına, bozulduğuna dair her hangi bir bulguya da rastlanılmadağını, kurtarma işlemi için yurt dışındaki şirkete üniversite olarak 8 bin 941 lira 2 kuruş ödeme yapıldığını belirtti. Yurt dışından gönderilen rapor ile üniversitedeki bilirkişi tarafından gönderilen yazı dava dosyasına girdi. Fırat Çakıroğlu'nun davası pazartesi günü görülmeye devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 16:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35