banner15

Urla Cezaevi'nde yangın

Yangının sebebi henüz belirlenemezken itfaiye ekipleri bölgeye gönderildi

Urla Cezaevi'nde yangın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 İzmir'in Urla ilçesindeki kapalı cezaevinin çatısında yangın çıktı.

Yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken, cezaevinde kalan 55 tutuklu ve mahkumların spor salonuna toplandığı sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.  

Urla K-1 Tipi Kapalı Cezaevi'nin koğuş bölümünün çatısında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin çatıda yayılmasıyla durumu fark eden görevliler, itfaiye çağırırken, koğuşlarda kalan 55 tutuklu ve mahkumu da bağımsız bir bölümde yer alan spor salonuna tahliye etti. 

Urla'nın yanı sıra İzmir'den gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmek için müdahalede bulundu. Cezaevinin bulunduğu bölgeye giriş ve çıkışlar kapatılırken, emniyet ve jandarma ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 

Yangında yaralanan ya da dumandan etkilenen kimsenin olmadığı kaydedilirken Buca Cezaevi'nden mahkum nakil araçlarının Urla'ya gönderildiğini, cezaevinde kalan 55 tutuklu ve hükümlünün Buca'ya nakledileceğini bildirdi.

Urla Cumhuriyet Başsavcısı Salih Utku Dinçer, Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir ve Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin ile Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Yangının, cezaevinin eski olması nedeniyle baca bölümünden kaynaklanmış olabileceği üzerinde durulduğu, çıkış nedeninin araştırıldığı bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 21:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48