banner15

Üsküdar Üniversitesi'nde 'Siyaset Okulu' açıldı

sküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi-PAMER tarafından düzenlenen "Yeni Bir Paradigmaya Doğru Düzlemde Etnik Kimlik, Sistem ve Güvenlik Sorunları" başlıklı "Siyaset Okulu Programı" başladı.

Üsküdar Üniversitesi'nde 'Siyaset Okulu' açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAMER) tarafından düzenlenen "Yeni Bir Paradigmaya Doğru Küresel Düzlemde Etnik Kimlik, Sistem ve Güvenlik Sorunları" başlıklı "Siyaset Okulu Programı" başladı.

Üniversitenin Altunizade Merkez Yerleşkesi'nde düzenlenen programa katılan Prof. Dr. Kuzu, "Yeni Anayasa'ya Türkiye'nin neden ihtiyacı var?" konulu sunum gerçekleştirdi.

Türkiye tarihindeki koalisyon hükümetlerine değinen Kuzu, o dönemde ülkede yaşanan sıkıntıları anlattı. Türkiye'deki anayasaların tarihiyle ilgili bilgi de veren Kuzu, 1982 Anayasası'nın yetersiz olduğunu söyledi.

Dünyada başkanlık sistemi, yarı parlamenter ve parlamenter sistemlerin olduğunu aktaran Kuzu, yeni anayasa değişikliği teklifi ve hayata geçirilmesi planlanan başkanlık sisteminin Türkiye'de nasıl yürürlüğe gireceğinden bahsetti.

Kuzu, "Amerikan modelini aynen şu anki gibi alırsak işletemeyiz. Amerika çok zengin bir toplum. Dolarını basıyor ve devam ediyor yoluna. Bizim getirdiğimiz model, hem demokrasi olarak işlemeli, hem de vatandaşıma imkan kazandırmalı. Memleketim aç kalmamalı." diye konuştu.

SİYASET OKULU

Yeni eğitim programına; farklı görüşlerden siyasetçiler, akademisyenler, gazeteci ve yazarlar konuşmacı olarak katılıyor. 24 Aralık tarihine kadar gerçekleşecek programda, Türkiye ve dünya siyasetinin önemli konuları kapsamlı bir şekilde ele alınacak. 4 hafta sürecek eğitim programı 11 dersten oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 18:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48