Usulsüz dinleme operasyonunda 6 kişi tutuklandı

PDY örgütüne yönelik 9 ay yürütülen soruşturma kapsamında Düzce'de 6 kişi tutuklandı

Usulsüz dinleme operasyonunda 6 kişi tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Düzce'de, bir kısım kamu görevlisi, bürokrat ve emniyet mensubunu usulsüz dinledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 13 emniyet görevlisinden 6'sı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Düzce'de kamu görevlisi, bürokrat ve emniyet görevlisi 26 kişinin usulsüz dinlendikleri iddiasıyla ilgili PDY'ye yönelik 9 ay yürütülen soruşturma kapsamında Düzce, Adana, Kayseri, Ankara, Tokat ve Siirt'te gözaltına alınan 13 şüpheli, polisteki sorgularının ardından dün Düzce Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden 6'sı, savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 7 şüpheli ise tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, aralarında dönemin İstihbarat Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı da bulunan 6 şüphelinin, 'terör örgütüne üye olmak', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek', 'iftira', 'kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' ve 'haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek' suçlarından tutuklanmasına karar verdi. 1 şüpheli ise yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartı uygulaması ile serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 09:02
banner53
YORUM EKLE

banner39