banner39

Uyuşturucu operasyonu derinleşiyor

Ünlü isimlere yönelik yapılan uyuşturucu operasyonunda şimdiye kadar 48 kişi gözaltına alınırken uyuşturucuyu temin eden kişinin boğaz manzaralı terasta esrar yetiştirdiği tespit edildi

Güncel 06.08.2013, 15:38 06.08.2013, 15:38
Uyuşturucu operasyonu derinleşiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Narkotik polisinin 6 ayrı ilde gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda 48 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 20 kilogram uyuşturucu maddesinin ele geçirildiği operasyonda, ünlülerden birinin evine çok sayıda hint keneviri ektiği ve bu ünlünün diğerlerine uyuşturucu servis ettiği ifade edildi.

Narkotik ekipleri özellikle sanat camiası ve ünlülere uyuşturucu servisi yapan bir uyuşturucu şebekesini takibe aldı. Yaklaşık 11 ay süren takibin sonunda, torbacıların ünlü isimlere kokain, esrar, uyuşturucu hap servisi yaptıkları belirlendi. Yapılan takipte, ünlü isimlerin uyuşturucuları şifreli kelimelerle istedikleri, torbacıların da uyuşturucuları istedikleri adreslere götürdükleri tespit edildi.

Bugün sabah saatlerinde 6 ayrı ilde yapılan operasyonda 49 kişi gözaltına alındı. Polise ifade veren İlker Aksum öğle saatlerinde serbest bırakıldı. Böylece gözaltındaki şüpheli sayısı 48 oldu. Şüphelilerden 19'unun torbacı olduğu, diğer 29 kişinin ise 'Uyuşturucu temin etmek' ve 'Uyuşturucu kullanmak' suçlarından gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltındaki ünlülerin isimleri şöyle: "Şahin Irmak, Nehir Erdoğan, Sarp Apak, Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Mehmet Erdem, Eray Türkmen, Koray Candemir, Ersin Korkut, Burçin Terzioğlu, Sinem Gültekin, Engin Altandüzyatan, Erdem Baş, Gökçe Özyol, Cihan Güçlü, Duygu Yetiş, Selma Yılmaz, Kaan Uysaler, Mustafa Şinasi Yurtsever, Uğur Bilgin, Murat Eken, Barış Güney, Özge Özpirinçci, Cemil Büyükduvarlı, Onur Buldu, Mehmet Kaya Hakyemez ve Kaan Razgırat"

Gözaltına alınanların önemli bir kısmı tatil yaparken yakalandı.

Operasyonda ünlü isimlere uyuşturucu temin eden oyuncu Eray Özbal'ın Boğaz manzaralı villasının terasındaki esrar bahçesi polisi bile şaşırttı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya uyuşturucu temin eden torbacılara yönelik çalışma başlattı.

Narkotik polisinin torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına ve bunlarla bağlantılı ünlülere yönelik operasyonunda dikkat çeken bilgiler ortaya çıktı.

Polisin yaklaşık 11 aylık takibi sonrası yapılan operasyonda torbacılara esrar temin edilen yerin Cihangir'de bir lüks binanın teras katı olduğu tespit edildi. Adeta esrar tarlasını andıran Boğaz manzaralı terasın sahibinin eski Yeşilçam oyuncusu Eray Özalp olduğu anlaşıldı.

SAÇ VE KIL ÖRNEĞİ ALINDI

Gözaltına alınan ünlü isimlerden Kenan İmirzalıoğlu'nun Ankara'da, Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan ve Kargo'nun solisti Koray Candemir Çeşme'de, Özge Özpirinç ve Hakan Yılmaz Bodrum'da İstanbul Polisi tarafından gözaltına alındı. İstanbul dışında gözaltına alınan isimler öğleden sonra ve akşama doğru İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

"Uyuşturucu kullanmak" ve "uyuşturucu kullanmaya yer temin etmek" gibi suçlardan şüpheli olarak gözaltına alındığı belirtilen ünlü isimler Adli Tıp Kurumu'na götürülerek kan ve kıl örneği verdi. Bu örnekler incelenerek, şüphelilerin uyuşturucu kullanıp kullanmadıklarının tespit edileceği belirlenecek.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?