banner39

Uzan kardeşler için son 15 gün

Yavuz Uzan ve Murat Hakan Uzan, yargılandıkları mahkemeye başvurmadıkları takdirde kaçak sayılacak ve Türkiye'deki tüm mallarına hak ve alacaklarına orantılı olarak el konulabilecek

Güncel 28.06.2015, 11:37 28.06.2015, 11:51
Uzan kardeşler için son 15 gün

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

"Zimmet" ve "dolandırıcılık" suçundan yargılanan Yavuz Uzan ve Murat Hakan Uzan, 15 gün içinde davanın görüldüğü İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesine başvurmadıkları takdirde kaçak sayılacak ve Türkiye'deki tüm mallarına, hak ve alacaklarına orantılı el konulabilecek.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesinin söz konusu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararda, Yavuz Uzan ve Murat Hakan Uzan hakkında, "zimmet, bankayı vasıta kılarak dolandırıcılık, devlete karşı dolandırıcılık, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak ve üye olmak" suçundan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 31 Ocak 2008 tarihli iddianameyle yargılama yapılmak üzere davanın devam ettiği belirtildi.

Yavuz ve Murat Hakan Uzan hakkında, 26 Ocak 2011'de gıyabi tutuklama müzekkeresi çıkartıldığı, bu zamana kadar sanıkların gıyabi tutuklama emrinin infazını gerçekleştirmedikleri, duruşmalara gelmeyerek, kovuşturmanın sonuçsuz kalması için saklandıkları ve nerede olduklarının bilinmediği anlaşıldığından, sanıklar hakkında "kaçak" işleminin yapılmasına karar verildiği bildirildi.  

Kararda, mahkemece çıkarılan kaçak ilanının Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip 15 gün içinde sanıkların, mahkemeye müracaat etmemesi halinde Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince "kaçak" sayılacakları ve Türkiye'de bulunan tüm mallarına, hak ve alacaklarına orantılı el konulabileceğine hükmedildi.  

banner53
Yorumlar (1)
Hüseyin Bahçeli 6 yıl önce
Sayın Hükümet Yetkililerine ,TMSF ye devrolan bankaların offshorezedeleri Anayasal Hak gereği EŞİTTİR.Onlarca offshorezedeler yüz milyonlarca TL lik paralarını TMSF den almışlar ,kalan diğer mağdurlar ise devletin bir kanun veya kararla toptan ödeme yapmasını beklemektedir.Çünkü TMSF Sayın Babacanın imzası ile TBMM ye hitaben yazdığı yazıda TMSF deki bankaların offshorezedelerinin Eşitliği ni BİZZAT Kabul ve ifade etmiştir.Artık Eşitlik vardır ve dolandırılan paralar Ö DE NE CEK TİR.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?