banner15

Vergi indirim oranı yüzde 80'e çıkacak

Başbakan Binali Yıldırım, "Yatırım döneminde bütün kazançlar üzerinden vergi indirim oranı, bütün bölgeler için yüzde 80'e çıkacak" dedi.

Vergi indirim oranı yüzde 80'e çıkacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerine seslendi. İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları

"15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimine bir millet olarak şahit olduk. O gece ruhlarını bir dolara satmış olanlar, Cumhurbaşkanlığı'nı, Meclis'i, MİT'i bombaladılar, insanların üzerine ateş açtılar, taradılar, milletin verdiği paralarla alınan uçakları, tankları, milletin üzerine çevirdiler. Demokrasimize kurşun attılar. O gece Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar.

240 ŞEHİDİMİZ VAR

Birliğimizi beraberliğimizi bozmak için şeytanın aklına gelmeyecek hesaplar yaptılar ama Mevlam tuzaklarını başlarına yıktı. 240 şehidimiz, 2195 gazimiz, canlarıyla kanlarıyla o karanlık geceyi aydınlığa dönüştürdüler. FETÇ darbe teşebbüsünde hayatlarını kaybeden bütün şehitlerimizi, bölücü terör örgütü ile mücadele ederken hayatlarını kaybeten bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

DOSTLARIMIZ FARKLI BİR SONUÇ BEKLİYORDU

Darbe oldu, dostlarımız şaşkınlık içerisinde ne söyleyeceklerini şaşırdılar. Herhalde farklı bir sonuç bekliyorlardı. Ne oldu bunlara da hesap tersine döndü, der gibi bir tutum içine düştüler ve suç üstü yakalandılar. Dostlarımızı biz zor günde görürürüz. İyi gün dostu çok olur. ,

GERÇEK DOSTUMUZ YİNE KENDİMİZİZ

Bir kez daha gördük ki gerçek dostumuz yine kendimiziz. Ülkemizin refahını arttıracağız, artan bu refahı da bütün vatandaşlarımızın adil bir şekilde paylaşmasını sağlayacağız. Bu alçak kalkışma Türkiye'nin demokrasisine, ekonomisine zerre kadar zarar vermeyi başaramamıştır.

TÜRKİYE'NİN DOSTLUĞUNA GÜVENİN

Dostlarımıza son çağrımız şu, bırakın, Türkiye'nin enerjisini azaltacak adamların oyunlarıyla boş vakit geçirmeyin. Türkiye'nin dostluğuna güvenin, Türkiye'nin dostluğu sizin de bölgenin de dünyanın da barışı ve esenliği için vazgeçilmezdir.

BU ALÇAK ÖRGÜTÜ ÇÖKERTTİK

Millet olarak hep birlikte ayağa kalktık ve büyük bir belayı defettik, büyük bir vesayet odağını yok ettik. Vatandaşlarımız arasına ayrılık tohumları eken bir örgütü çökerttik.

Himmet diye haraç toplayan, soruları çalan, şantaj yapan, tehdit eden, insanların haremine giren, onları fişleyen bu alçak örgütü çökerttik.

TÜRKİYE, BU HAİN TEŞEBBÜSTEN EN ALT DÜZEYDE ETKİLENMİŞTİR

En güçlü ekonomilerin sarsıldığı küresel kriz döneminde dahi büyümesini sürdüren Türkiye, bu hain teşebbüsten en alt düzeyde etkilenmiştir.

Etkilenme düzeyi, Rusya ile uçak krizi yaşadığımız dönemde ekonomik göstergelerimiz ne kadar değiştiyse bu hain darbe girişiminde de aynı şekilde olmuştur. Bu bir kez daha ekonomimizin ne kadar sağlam temellere oturduğunu bir kez daha dünyaya göstermiştir.

KAOS VE KRİZ BEKLEYENLERİN HEVESLERİ KURSAĞINDA KALDI

Kaos ve kriz bekleyenlerin hevesleri bir kez daha kursağında kalmıştır. Darbeyi boşa çıkaran millet sayesinde demokrasimiz o arbededen güçlenerek çıkmıştır. Siyasi istikrar, güven, hukukun üstünlüğü daha da pekişmiştir.

VERGİ İNDİRİM ORANI YÜZDE 80'E ÇIKACAK

Yatırım döneminde bütün kazançlar üzerinden vergi indirim oranı, bütün bölgeler için yüzde 80'e çıkacak.

PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİNE ÖNEM VERMEMİZ LAZIM

İhraç ettiğiniz her ürün Türkiye'nin gücünün birer göstergesi. Yapmamız gereken bir şey var: Yeni pazarlar, Asya başta olmak üzere yeni pazar alanlarına gitmemiz lazım. Bu darbede dostumuzu düşmanımızı gördük. Onun için gelecek ufkumuzu yeni baştan gözden geçirip, gelecekte sorun yaşamamamız için pazar çeşitliliğine önem vermemiz lazım.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 21:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35