Veysel Dalsaldı'ya şiddet

Meşk Geleneksel Sanatları Yaşatma Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticisi Veysel Dalsaldı, önceki gece dernekte silahlı iki kişinin saldırısına uğradı

Veysel Dalsaldı'ya şiddet

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meşk Geleneksel Sanatları Yaşatma Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticisi Veysel Dalsaldı, önceki gece dernekte silahlı iki kişinin saldırısına uğradı. Dalsaldı yaptığı açıklamada “Saldırının neden yapıldığını polisler araştırıyor. Birini suçlamak için çok erken” dedi.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre, Meşk Geleneksel Sanatları Yaşatma Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde dersler veren Veysel Dalsaldı, önceki gece 6 öğrencisiyle birlikte dernekte bulundukları sırada silahlı iki kişinin geldiğini söyledi. İki kişinin demir çubuklu saldırısına uğradığını anlatan Dalsaldı, olay anını şöyle anlattı: “İki kişi, kapıyı çaldılar ve öğrencilerimden biri kapıyı açtı. Sonra gelenlerden biri beni istedi. Ben kapıya doğru yöneldiğimde elindeki demir çubukla kafama vurmaya başladı. Bu sırada boğuşma başladı. İki kişiden biri belindeki silahı çekerek bize doğru doğrulttu. Sonra bağrışmaların ardından silahlı iki kişi kaçtı. Yaralı olduğum için hastaneye gittim, burada şikâyetçi oldum. Polisler de derneğin etrafındaki kameraları incelemeye aldı. Bu saldırının neden yapıldığını anlamış değilim. Bazı şüphelerin var, ancak olay çok yeni olduğu için yorum yapamıyorum. Daha önceden de derneğe polisler kumar baskını yapmıştı. Sonra ihbar asılsız çıkmıştı. Bu ihbarı kim yaptıysa bu saldırıyı da onların yapma ihtimali büyük.”

'Birbirimize düşürecekler'

Yaşananların Cerrahi Tekkesi'ndeki görüş ayrılıklarıyla ilgili olup olmadığına dair Yeni şafak gazetesine konuşan Veysel Dalsaldı, 'Bir de şu olabilir mi acaba? Bizim aramızda bir görüş ayrılığı olduğu çok kimse tarafından bilinir. Dolayısıyla belki konjonktürel olarak, bir taraftan görünüp, bu iki tarafı birbirine düşürüp, bu son zamanlardaki meselelerle belki 'Buradan bir iş çıkartabilir miyiz?' diye birileri zorlamış olabilir mi diye düşünüyorum' dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2013, 14:55
banner53
YORUM EKLE

banner39