banner15

Vizyon davetinde Gannuşi ve Gencebay

Başbakan Erdoğan, Köşk için vizyon belgesini açıklayacağı toplantıya sanatçılar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanısıra Schöder ve Gannuşi'nin de aralarında bulunduğu yabancı misafirler de davet etti

Vizyon davetinde Gannuşi ve Gencebay

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ak Parti'nin Köşk adayı olan Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin hazırlanan 'Vizyon Belgesi'ni 11 Temmuz'da açıklayacak. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın nasıl bir cumhurbaşkanı olacağına dair taahhütlerinin yer aldığı "Vizyon Belgesi"ni açıklama toplantısı, cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak. Toplantıya Gannuşi'nin de davet edildiği belirtiliyor.

Toplantı, seçim kampanyasının yeni şarkısı ile başlayacak. Adı "Erdoğan" olan şarkının "Milletin Adamı" sloganından hareketle pop formatında hazırlandığı ve yine Uğur Işılak tarafından yapıldığı belirtiliyor. Erdoğan, bu şarkı ile kürsüye çıkacak ve 4 bin kişilik bir topluluğa hedef ve vizyonlarını anlatacak.

TÜSİAD başta olmak üzere TESK, TOBB, TZOB, TİSK gibi işçi ve işveren kuruluşlarının yanı sıra Hak-İş, Türk-iş, Kamu-Sen, Memur-Sen’in davet edileceği öğrenildi.

Toplantıya ayrıca Türkiye Musevileri’nin temsilcileri, Fener Rum Patriği, Türkiye Ermenileri’nin temsilcileri, Türkiye Süryanileri’nin temsilcilerinin de davet edildiği belirtiliyor. Toplantıya, yabancı misyon şeflerinin yanı sıra Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Tunus El Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi’nin de davet edildiği öne sürüldü.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, törene 15’e yakın sanatçı da davet edilirken, katılacağını teyit eden 10 sanatçının isimleri ise şöyle: Orhan Gencebay, Mustafa Sandal, Hande Yener, Nükhet Duru, Zerrin Özer, Alişan, Kutsi, Tolgahan Sayışman, Şafak Sezer, Emre Altuğ.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 13:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48