banner39

Yağışlar ne kadar sürecek? - HARİTALI

Yurdun bazı kesimlerinde şiddetli yağışlar bekleniyor, özellikle Karadeniz sahilinde. Diğer kesimlerde ise sağanak yağış var

Güncel 01.10.2011, 09:27 01.10.2011, 10:19
Yağışlar ne kadar sürecek? - HARİTALI

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yağışlı havanın ne kadar süreceğini açıkladı. Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmaranın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Tekirdağ, Çanakkale'nin doğusu, Kütahya, Afyon, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize, Giresun ve Hopa çevrelerinde şiddetli, Samsun, Ordu, Trabzon, Bitlis, Muş, Ağrı, Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç bölgelerde 6 ila 8, diğer yerlerde 3 ila 5 derece olmak üzere Ülkemiz genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Rize, Giresun ve Hopa çevrelerinde şiddetli, Samsun, Ordu, Trabzon, Bitlis, Muş, Ağrı, Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım düşmesi, heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Çanakkale'nin doğusu ve Tekirdağ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar yer yer kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla Kütahya ve Afyon çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (40-60 km/s) esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Konya, Nevşehir, Aksaray,KayseriveSivasçevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Rize, Giresun ve Hopa çevrelerinde şiddetli, Samsun, Ordu ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile akşam saatlerinden itibaren Erzincan ve Tunceli çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bitlis, Muş, Ağrı, Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, doğusu ile Şanlıurfa çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?