Yalçın Akdoğan isterse Poyrazköy'de tanık olabilecek

Poyrazköy davası sanıkları Başbakanın Başdanışmanı Akdoğan'ın tanıklık etmesini istedi. Mahkeme ise sanık ve avukatlarının Akdoğan'ı ikna etmesi halinde dinlemeye hazır olduğunu kararlaştırdı

Yalçın Akdoğan isterse Poyrazköy'de tanık olabilecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Poyrazköy Davası’nda tutuklu 5 sanık için tahliye kararı çıktı. Mahkeme, sanıkların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın tanık olarak dinlenilmesi talebine, bu aşamada yer olmadığına karar verdi. Mahkeme heyeti, ancak sanık veya avukatların tanığı hazır etmeleri halinde bir sonra ki celse, Akdoğan'ın dinlenilmesine hükmetti.

Böylece davada tutuklu sanık kalmadı. 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasında aralarında Albay Hüseyin Hançer, Yarbay Ercan Kireçtepe, emekli Binbaşı Levent Bektaş, Binbaşı Erme Onat ve Eren Günay’ın olduğu sanıklar serbest bırakıldı. Yurt dışına çıkış yasağı konulan 5 kişinin tahliyesiyle davada tutuklu sanık kalmadı.

Poyrazköy’de ele geçirilen mühimmata ilişkin İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada emekli Binbaşı Levent Bektaş ile Albay Hüseyin Hançer, Binbaşı Erme Onat ve Eren Günay ile Yarbay Ercan Kireçtepe tutuklu kaldıkları süre ile Anayasa Mahkemesi’nin uzun tutukluluk süresine ilişkin verdiği karar dikkate alınarak oy birliği ile tahliye edildi.

Davanın tutuklu sanıklarından albay Hüseyin Hançer, dönemin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, yine dönemin soruşturma savcısı Murat Yönder ile Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın tanık olarak dinlenmesini istedi. Tutuklu sanıklardan yarbay Ercan Kireçtepe’de Yalçın Akdoğan ile “Paralel devlet” açıklamalarında bulunan Başbakan Erdoğan’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme, Akdoğan’ın sanıklar veya avukatlarınca duruşmada hazır edilmesi halinde dinlenmesine hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 13:27
banner53
YORUM EKLE

banner39