banner39

Yalçın Akdoğan'dan yeni Çözüm Süreci açıklaması

Çözüm Süreci'nin koordinatörü Yalçın Akdoğan, dün yaptığı açıklamaların aksine bugün, sürecin en büyük amaçlarından biri olduğunu söyledi. Akdoğan dün yaptığı açıklamada, "Çözüm Süreci'nin artık filmini çekerler" demişti.

Güncel 09.06.2015, 16:29 09.06.2015, 16:29
Yalçın Akdoğan'dan yeni Çözüm Süreci açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Seçim sonuçlarını değerlendirirken "HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar" diyen Yalçın Akdoğan'dan süreçle ilgili yeni bir açıklama geldi. Akdoğan "Çözüm süreci en büyük siyasi amaçlarımızdan biridir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Akdoğan, "Türkiye'nin birlik, bütünlük ve kardeşliği için başlattığımız Çözüm Süreci bizim varlık sebeplerimizden, en büyük siyasi amaçlarımızdan biridir. Sürecin selameti için olmazsa olmaz partinin AK Parti olduğu zaman içinde daha iyi görülecektir. Bu konuda kararlılığımız tamdır. Başka siyasi denklemlerin bu amaçtan yoksun olduğu ve çözüm perspektifine sahip olmadığı çok açıktır.AK Parti Sürecin teminatıdır" dedi.

Akdoğan seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra yaptığı açıklamada "HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar. Yani 'bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar" demişti.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?