Yalova'da 25 kişi Paralel operasyondan gözaltında

Yalova'da düzenlenen Paralel Yapı Operasyonunda, bazı iş adamları ve kamu görevlilerinin aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı bulunan diğer 6 şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor

Yalova'da 25 kişi Paralel operasyondan gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yalova'da, Paralel Devlet Yapılanmasına (PDY) yönelik soruşturma kapsamında aralarında bazı iş adamları ve kamu görevlilerinin bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığının PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bazı adreslerde arama yapıldı.

Operasyonda, kimi iş adamları ve kamu görevlilerinin aralarında bulunduğu 25 kişi, adreslerinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Bu kişilerden bazılarının, PDY'nin Yalova'daki sorumlularından olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"FETÖ/PDY terör örgütünün Yalova yapılanması ve finansal kaynaklarının ortaya çıkarılması amacıyla yürütülen soruşturma kapsamında Yalova, İstanbul, Bursa, Kocaeli-Gebze, Kayseri ve Sakarya'da toplam 31 şüphelinin yakalanması ve suç kanıtlarının ele geçirilmesi için eş zamanlı operasyon yapılmış, 25 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. 6 şüphelinin ise yakalama çalışmalarına devam edilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 15:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35