banner39

banner35

Yarınki seçimlerde kimler 'devam' diyecek?

İlim Yayma Vakfı, TÜGVA TÜRGEV Suffa Vakfı, İsmailağa Camiası, Süleyman Hilmi Tunahan'ın ailesi ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı yaptıkları basın açıklaması ile 24 Haziran seçimlerinde devam diyeceklerini duyurdu. İşte o açıklamalar…

Güncel 23.06.2018, 14:59 23.06.2018, 15:16
Yarınki seçimlerde kimler 'devam' diyecek?

İlim Yayma Vakfı, TÜGVA TÜRGEV ve Suffa Vakfı Milli İrade Platformu adı altında ortak bir basın açıklaması yaparak 24 Haziran seçimlerine yönelik kararını kamuoyu ile paylaştı. “Güçlü ve Büyük Türkiye için Devam” başlığında yapılan açıklamada “Milli irade platformu olarak yüzlerce STK ve milyonlarca mensubumuzla daha önce olduğu gibi güçlü ve kararlı bir şekilde bir kez daha devam diyeceğiz” ifadelerine yer verildi. 

İsmailağa Camiası, Süleyman Hilmi Tunahan'ın ailesi ve Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı da yaptıkları açıklama ile seçimlerde "AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan" diyeceklerini duyurdu. İşte o açıklamalar…

Milli İrade Platformu üyeleri “DEVAM” diyor

İlim Yayma Vakfı, TÜGVA TÜRGEV ve Suffa Vakfı tarafından yapılan “Milli İrade Platformu ortak basın açıklaması” şu şekilde:

“24 Haziran 2018 Pazar günü yaklaşık 55 milyon seçmen, daha önce referandumla onaylamış olduğu yeni sistemde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapacak milletvekillerini seçmek için sandığa gidecek. Halkımız çok partili döneme geçildiği günden beri hükümet kurmasını istediği partiyi ve vekil adayını hür iradesi ile belirleyerek birçok dünya devletine örnek olmuştur. Seçimlerin gerçekleştirilmesi ve seçmenin iradesinin sandığa yansıması noktasında da parmakla gösterilecek bir olgunluğa erişmiştir.  

Halkımızın bu demokratik olgunluğu ve tercihleri doğrultusunda oluşan hükümetler sayesinde ülkemiz, özellikle son yıllarda istikrarlı bir şekilde yönetilmiş ve büyümüştür. Sağlık, ulaşım, eğitim, iletişim, savunma sanayi gibi birçok alanda büyük yatırımlar hayata geçirilmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Böylece Türkiye Cumhuriyeti bölgesinde hem ekonomik hem de siyasi bir çekim ve güç merkezi olmuştur. Gönül coğrafyamızla köprüler kurulmuş ve kadim medeniyetimizle ilişkilerimiz geliştirilmiştir.

Son on yılda ülke içindeki ve dışarıdaki şer odakları tarafından hayata geçirilen sinsi engelleme ve darbe girişimlerine rağmen söz konusu ilerleme devam etmiştir. Ülkenin bekasına kasteden planlar bozulmuş suçlulara hak ettikleri cezalar verilmiştir, verilmeye de devam edilmektedir. Devletin varlığını, toplumun birlik ve beraberliğini hedef alan kuşatmalara ve örtülü savaş haline rağmen; bir ülkenin kılcal damarları olan Sivil Toplum Örgütleri hem hukuki manada hem de faaliyet alanında, eski dönemlerle kıyaslanmayacak derecede destek görmüştür.”

Türkiye yasaklardan kurtuldu

AK Parti öncesi uygulanan tüm yasakların Ak Parti tarafından kaldırıldığı belirtilen açıklamaya şöyle devam edildi: “Halkın dînî ve manevî değerlerini ifade edebilmesi ve yaşaması konusunda engellemeler ortadan kaldırılmıştır. Başörtüsü takmak isteyen kadınlar ve kızlar, gerek okullarda gerekse kamusal alan denilen resmi dairelerde kendilerine dayatılan yasaklardan kurtulmuştur.  İmam-Hatip okulları, halkın ihtiyaçlarını karşılayacak sayıda açılmış ve bu okullarda eğitim alan öğrencilerin daha önceki hükümetler döneminde engellenen hakları tekrar kendilerine tanınmıştır. Kuran-ı Kerim eğitimi ile ilgili kısıtlamalara son verilmiştir. 28 Şubat’ın mağdurlarında açtığı yaralar sarılmış ve milletimizin yaşadığı toplumsal travma bertaraf edilmiştir.Toplumun farklı kesimlerinde bulunan her vatandaş, hakaret ve nefret içermeden kendi düşüncesini her türlü iletişim vasıtalarıyla ifade etmiştir. Yine her fikir ve düşünce; teröre ve şiddete yönelmediği müddetçe örgütlenme ve faaliyette bulunma özgürlüğünü rahatlıkla hayata geçirmiştir.”

Türkiye’nin daha da güçlenmesi için devam

Ülkenin kalkınmasının ve güçlenmesinin devam etmesi için devam dediklerini vurgulayan Milli İrade Platformu üyeleri, basın açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Tüm bu olumlu gelişmelere teşekkür ve iltifat olması, yarım kalan yatırımların tamamlanması, eksiklerin giderilmesi ve ülkemizin her sahada daha da ileriye götürülmesi, milletimizin birlik ve beraberliği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve O’nun liderliğinde çalışmalarını devam ettiren AK Parti kadrolarına halkımızın destek ve teveccühünün devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.  Milli İrade Platformu olarak yüzlerce STK ve milyonlarca mensubumuzla birlikte Pazar günü; istikrar, özgürlük, güven, huzur ve ilerlemeden yana irademizi sandığa yansıtacak, daha önce olduğu gibi güçlü ve kararlı bir şekilde bir kez daha DEVAM diyeceğiz.”

İsmailağa Camiası “DEVAM” diyor

24 Haziran seçimlerine yönelik bir basın açıklaması da İsmailağa Camiası’ndan geldi. Açıklamayı İsmailağa Câmiası adına Ahmet Ustaosmanoğlu yaptı.

Erbakan’ın vefatından sonra Erdoğan desteklensin

Camia seçimlerde Erdoğan’ı destekleyeceklerini ancak bu konuda farklı algı oluşturulduğunu belirterek şunları aktardı: “ Milletimiz, ülkemiz ve bütün Âlem-i İslâm için hayati bir kararın arefesindeyiz. Bu tarihi süreçte, kararını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları tercihiyle ilân etmiş bulunan İsmailağa Câmiamızı hedef alan malum fitne ve fesat odaklarının, sosyal medya üzerinden yeniden faaliyete geçtikleri görülmektedir. Efendi Hazretlerimizin, özellikle Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocanın vefatının ardından, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklenmesini açıkça söylediğini, buna rağmen söz konusu kesimin böyle bir durum vaki olmamış gibi bir algı oluşturmaya çalıştığını, sürecin hassasiyeti dolayısıyla bir kere daha kardeşlerimize hatırlatmak isteriz.

Bunlar, sahte referanslar, hayali senaryolar, zaman ve mekân saptırmaları ile herkesi ve her şeyi istismar eden, maalesef kör siyasi hesapları için camiamızın öncü isimlerini hatta Efendi Hazretlerimizi dahi istismar etmekten çekinmeyen edep ve şuur mahrumu nasipsiz kimselerdir. Siyasî görüşlerini, Efendi Hazretlerimizin ulvî dâvâsına tâbî kılmak yerine; kendi maksat ve anlayışlarına uydurarak, Efendi Hazretlerini kendilerine tâbî kılmaya çalışan saptırıcı, gafil ve cahil bu güruha itibar edilmemesi gerektiğini önemle belirtiriz. Özellikle ehl-i tasavvuf, irfan ve ihsan sahibi, içinde bulunduğu zamanın mükellefiyetini idrak eden, zaman bilincine sahip “ibnu’l-vakt” olması gereken kişidir. Efendi Hazretlerimizin murâdı ve ümmetin icmâını idrak eden feraset sahiplerinin doğru kararlar vereceğine şüphe yoktur.”

Mahmut Hüdayi Vakfı DEVAM diyor

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı da liderliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği yönetimin, başkanlık sisteminin de devreye girmesiyle güçlenerek yoluna devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Vakıf tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Milletlerin ve devletlerin tarihinde öyle karar anları vardır ki, milletin ve devletin bekâsı adına böylesi zamanlarda hak ve hakikatin açıkça beyan edilmesi bir zaruret olur. İşte 24 Haziran Genel Seçimleri böyle bir karar ânıdır. Ülke, millet ve ümmet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Mazlum ve mahzun yüreklerin ümidi ve İslam ümmetinin umudu olan aziz milletimiz, içimizdeki ve dışımızdaki şer odakları tarafından kuşatılmaya, parçalanmaya ve çökertilmeye çalışılmaktadır. Öyleyse bugün ilim, irfan ve akl-ı selîm sahibi her fert ve camianın üzerine düşen büyük bir vazife vardır ki o da şudur: Liderliğini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği yönetim, başkanlık sisteminin de devreye girmesiyle güçlenerek yoluna devam etmelidir. Zira bu kadro bugüne kadar:
Vatanın birlik ve bütünlüğünü hakkıyla savunmuş,
Dışa bağımlılığa dur deyip milli ve yerli sanayiye hız vermiş,
Dinine, vatanına, milletine ve tarihine sadık bir nesil yetiştirmenin derdine düşmüş,
Ümmetin mazlumlarının yanında olmuş,
İnsan hak ve hürriyetlerini her alanda genişletmiş,
Kudüs başta olmak üzere ümmetin değerlerini korumaya çalışmış,
Ve haklı olarak ümmetin umudu olmuştur.
Bu umudun devamı için tek yürek halinde bu yürüyüşün yanında olmayı bir borç biliyor, ümmetin ve insanlığın maslahatı için gece gündüz çalışan bu kadroya karşı teşekkür ve dua halinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arzediyoruz.”

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?