banner39

Yaşlılar söz dinlemeyince belediye bankları kaldırdı

Denizli Belediyesi, yaşlı erkek ve kadınlar koronavirüs uyarılarına rağmen oturmaya devam ettikleri için kamu banklarını kaldırdı

Güncel 19.03.2020, 15:51
Yaşlılar söz dinlemeyince belediye bankları kaldırdı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Bayram Yeri meydanındaki bankları önlem olarak kaldırdı.

Denizli’de kalabalık şekilde oturan vatandaşlar Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yapılan uyarıları dikkate almayınca belediye ekipleri çareyi bankları sökmekte buldu.

Denizli Bayram Yeri meydanında Koronavirüs'e ilişkin alınan tedbirleri ve uyarıları yaşlılar pek dikkate almadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise çareyi bankları sökmekte buldu. Evlerinde sıkılan vatandaşlar her gün buraya gelerek vakit geçiriyor. Virüse ilişkin alınan tedbirler doğrultusunda evlerde kalınması yönünde ki uyarılara aldırış etmeyen yaşlı vatandaşlar normal günlerde olduğu gibi meydanda ki banklarda oturmaya devam etti.

Koronavirüs'ünün yaşlı insanlarda ölüm ile sonuçlanması ve kalabalık alanda birçok yaşlının oturması, virüsün yayılmasını arttırabilir olması üzerine belediye ekipleri yeni bir tedbir aldı. Meydandaki banklarda oturan vatandaşlara uyarılarda bulunulmasına rağmen bir türlü ikna edemeyen ekipler yaklaşık 20 bankı sökerek çare buldu.

Bankların sökülmesinin ardından meydan bomboş kaldı. Çevredeki vatandaşlar ise uygulamanın iyi olduğunu söyleyerek, "Güzel bir uygulama oldu çünkü arkadaşlar tam bilinçlenmedi sanırım. Bir birimize mesafe koymamız gerekirken yine burada bilinçsizce oturmalar oluyor. Onun için virüs bulaştırmama açısından güzel bir uygulama"ifadelerini kullandı.

Kaynak: t24

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?