Yazıcıoğlu'nun oğlu: Elimizde görüntüler var

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan, babasının kaza geçirdiği gün olay yerine iki ayrı helikopterin 6 dakika arayla indiğini belirterek, inişle ilgili radar görüntülerini savcıya teslim ettiklerini söyledi

Yazıcıoğlu'nun oğlu: Elimizde görüntüler var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının üzerinden 4 yılı aşkın zaman geçti, ancak sır perdesi hala kalkmadı.

Suikast iddialarına BBP Lideri'nin oğlu Furkan Yazıcıoğlu da katıldı. İşte oğul Yazıcıoğlu, helikopterin düştüğü alana 2,5 saat sonra iki helikopterin indiğini belirterek, bu helikopterlerle ilgili radar görüntülerinin ellerinde olduğunu söyledi.

Vatan Gazetesi'nde yer alan iddialara göre oğul Yazıcıoğlu şunları söyledi: "Olayla ilgili ifade veren gizli tanık çok ciddi problemler yaşıyor. O dönem asker olan gizli tanık, mesleği elinden alınarak emekli edildi. Onun vasıtasıyla elimize ulaşan radar görüntülerini Cumhurbaşkanı Gül ve savcıyla paylaştık. Hava Kuvvetleri radar modülünden çok farklı yöntemlerle çıkarılan görüntüleri izledik. Radar görüntülerinde enkaz bölgesine olaydan 160 dakika sonra 2 helikopterin indiği görülüyor.

Helikopterlerden biri enkaz yerine 300 metre mesafede iniş yapıyor ve yaklaşık 7-8 dakika sonra havalanıyor. Diğer helikopter ise ilkinden 5-6 dakika sonra iniş yapıyor ancak ne zaman havalandığına dair radar görüntü yok. Helikopterlerin koordinat, eylem, boylam bilgileri açıkça görüntülerde yer alıyor. Bilirkişi radar görüntülerinin gerçek olup olmadığını inceleyecek. Şayet radar görüntüleri gerçekse hukuki girişimleri başlatacağız. Babamın ölümüyle ilgili hem aile, hem de BBP olarak çok ciddi araştırmalar yapıyoruz. Belli bir mesafe de kat ettik. an gizli kalması gereken konular var."

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 12:04
banner53
YORUM EKLE

banner39