banner15

YDG-H'nin Ege sorumlusu yakalandı

İzmir'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik düzenlenen 5 ayrı operasyonda, aralarında örgütün 'Ege bölgesi sorumlusu' olduğu iddia edilen Heval kod adlı Tuna Aydın'ın da olduğu 22 kişi gözaltına alındı. Aydın'ın İzmir'de silahlı bir isyan hareketi başlatmak için çalışma yürüttüğü öne sürüldü.

YDG-H'nin Ege sorumlusu yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK'nın örgütün ilk silahlı eylemini yaptığı 15 Ağustos'ta sansasyonel eylemler yapma hazırlığında olduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik 5 ayrı operasyon gerçekleştiren ekipler, 22 şüpheliyi gözaltına aldı.

Zanlılardan bir kısmının el yapımı patlayıcılarla saldırı hazırlığı yaptığı, bunlardan bazılarının da terör örgütünün üst düzey sorumluları olduğu saptandı.

Operasyonlarda yakalananlar arasında bulunan "Heval" kod adlı Tuna Aydın'ın, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin sözde Ege bölge sorumlusu olduğu, İzmir'de silahlı bir isyan hareketi başlatmak için çalışma yürüttüğü iddia edildi.

Aydın'ın, İzmir'de "yurtsever aile" diye tabir edilen örgüt sempatizanı ailelerin yanında barınma ihtiyacını karşıladığı, sürekli olarak da adres değiştirdiği belirlendi

Gözaltına alınan zanlıların işlemleri Terörle Mücadele Şubesinde sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 19:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48