banner15

Yeni sistemin ilk yasama yılı açılıyor

Yeni sistemin ilk yasama yılı açılıyor Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, "Hedefimiz, Kandil ve Sincar'ı terörden tamamen temizlemektir" dedi

Yeni sistemin ilk yasama yılı açılıyor

TBMM açılış konuşmasını Meclis Başkanı Binali Yıldırım yapıyor. Ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasındaki ana başlıklar şu şekilde:

- (ABD ile ilişkiler) Terör örgütleriyle karanlık ilişkileri sebebiyle yargılanan bir rahibi bahane ederek, ülkemize yaptırımlar uygulamaya kalkan bu çarpık anlayışla diplomasinin ve hukukun sınırları içinde mücadele etmekte kararlıyız.

- Hedefimiz, çıban başı olarak gördüğümüz Kandil'i, yeni Kandil olma yolunda ilerleyen Sincar'ı bölücü terör örgütünden tamamen temizlemektir

- (Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Elbette her geçiş dönemi gibi, bu süreçte de birtakım sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Tespit ettiğimiz her sıkıntıya anında müdahale ediyor ve hemen hal yoluna koyuyoruz. Ancak ekonomide, asla hak etmediğimiz ve ülkemizin gerçek durumunu kesinlikle yansıtmayan dalgalanma, bu tür sıkıntıların daha çok göze batmasına yol açıyor.

- Gece yarısı operasyonlarıyla ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Allah'ın izniyle bu saldırıyı da atlatma yolunda ilerliyoruz.

- Rusya ile aramızı bozmak için de pek çok provokasyon yapıldı. Karşılıklı olarak sağduyuyu ve soğukkanlılığı elden bırakmayarak, bu sıkıntıların üstesinden geldik. İnşallah, önümüzdeki dönemde Rusya ile aramızdaki bu olumlu işbirliği iklimini daha da güçlendireceğiz.

- İnşallah, en kısa sürede, aramızdaki meseleleri çözüp, Amerika ile yeniden siyasi ve ekonomik alanlarda stratejik ortaklık ruhuna uygun ilişkiler geliştirmeyi ümit ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 15:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48