banner15

Yerli otomobilin ilki üretilmeden satıldı

Yerli otomobilin ilk serisinin ilk arabasını Kocaelili bir iş adamı, 5 milyon dolarlık okul bağışı karşılığında satın aldı

Yerli otomobilin ilki üretilmeden satıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, üretilecek ilk yerli otomobile otomobile ilişkin, "Gebze'de hayırsever bir iş adamımız otomobili almak istediğini söyledi. 5 milyona sattım ilk otomobili" dedi.

Yerli otomobil projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Işık, otomobilin prototipine çok ciddi ilgi olduğunu söyledi. Işık, "Her gittiğimiz yerde, 'İlk arabayı ben almak istiyorum, kesinlikle alacağım, biz arkadaş grubu olarak alacağız, şirketteki tüm arabaları yenilerim' gibi tepkilerle karşılaşıyoruz.

Bir anekdot paylaşayım, ilk otomobili sattım. Gebze'de hayırsever bir iş adamımız ilk otomobili almak istediğini söyledi. 'Olur ama pahalı olur' dedim, 5 milyona sattım ilk otomobili. Şartımız şu Cumhurbaşkanımızdan farklı bir talimat gelmezse Gebzeli hayırsever iş adamına ilk üretilen aracı vereceğiz.

Ama bunun karşılığında da hayırsever iş adamımız Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacak" dedi. Yerli otomobilin yakıt tasarrufu açısından çok ciddi bir avantaj sağlayacağını ifade eden Işık, İstanbul'da yaşayan bir kişinin günde 2-2,5 liralık, ayda ise 40-60 liralık şarj maliyetiyle dolaşabileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 11:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35