banner15

Yeşil listedeki PKK'lı yakalandı

İçişleri Bakanlığı'nın 1 milyon lira ödülle yeşil listeye aldığı PKK mensubu ölü olarak ele geçirildi

Yeşil listedeki PKK'lı yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muş'un Hasköy ilçesindeki operasyonda PKK’nın "Garzan Eyaleti" yönetiminde yer alan ve yeşil listeyle aranan "Hemgin Koçer" kod adlı Cemil Ateş isimli örgüt üyesi ölü ele geçirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 49'uncu Komando Tugay Komutan Yardımcılığı ve Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler tarafından dün ve önceki gün Muş'un Hasköy ilçesinde operasyon düzenlendi.

Operasyonda, örgütün "Garzan Eyaleti" yönetiminde yer alan "Hemgin Koçer" kod adlı Cemil Ateş isimli kişi etkisiz hale getirildi. Cemil Ateş'in kullandığı M-16 silah, Kandil ile irtibatta kullandığı büyük bir telsiz de ele geçirildi. Ateş, 1 milyon lira ödülle İçişleri Bakanlığının yeşil listesinde aranıyordu.

Biri ölü, biri yaralı iki PKK’lının da yakalandığı operasyonda, keskin nişancı dürbünü, 5 adet M-16 şarjörü, 2 adet kalaşnikov piyade tüfeği, 10 adet şarjörü ve 120 adet fişeği, 5 adet el bombası, 145 adet makinalı tüfek mühimmatı, 8 adet şarjör kütüklüğü, 1 adet dürbün, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 1 top (100 metre) kablo ve 30 adet pil, 1 adet video kayıt cihazı, 1 adet fotoğraf makinası, bölücü terör örgütü radyo yayınlarıyla talimat almak için kullanılan 1 adet radyo, 3 adet sırt çantası, 3 adet örgüt kıyafeti, havadan tespiti güçleştirmek için kullanılan 2 adet şemsiye, çeşitli malzemeler ve örgütsel dokümana da el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 08:10
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48