banner15

Yıldırım: Benim de geçmişim Kürt

Başbakan Yıldırım, “Bizim Kürt kardeşlerimizle ilgili bir derdimiz, sıkıntımız yok. Onlar bizim kardeşimiz. Bin yıldır bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. Benim de geçmişim Kürt. Kürtlüğünüzle gurur duyun, Kürt olduğunuzu gururla söyleyin, hiç kimse size bir şey yapamaz” dedi

Yıldırım: Benim de geçmişim Kürt

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım dün Hakkâri ve Van mitinglerinde halka hitap etti. Habertürk'ün haberine göre Başbakan Yıldırım özetle şunları söyledi:

EN BÜYÜK BEDEL

"Hakkâri’den söylüyorum; bu toprakların hiçbir karışında alçak terör olmayacak, bunların tamamının kökünü kazıyacağız. Beraber yapacağız. Şiddet ve terörün olduğu yerde üretim, ticaret, kalkınma, huzur olur mu? En büyük bedeli siz ödüyorsunuz. PKK ne diyor ‘Ben Kürt kardeşlerimin hakkını arıyorum’ diyor. Sen onları dağa çıkararak, ellerine silah vererek mi arıyorsun. Yolları, tünelleri patlatan, iş makinelerini yakan bunlar değil mi?

DERDİMİZ YOK

Kuzey Irak’ta akrabalarınız, Kürt kardeşlerimiz var. Suriye’nin kuzeyinde de öyle. Bizim Kürt kardeşlerimizle ilgili bir derdimiz, sıkıntımız yok. Onlar bizim kardeşimiz. Bin yıldır bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. Benim de geçmişim Kürt. Kürtlüğünüzle gurur duyun, Kürt olduğunuzu gururla söyleyin, bunun için hiç kimse size bir şey yapamaz. AK Parti iktidara geldiğinde insanlar Kürtçe konuşamıyordu. Şimdi TRT Kürdi var. Üniversitelerde Kürtçe öğretiliyor.

KANDİL’İN EMRİNE GİRDİLER

HDP, Türkiye partisi olacağını söyleyerek sizden destek istedi. Siz de inandınız, oy verdiniz. Sonra ne oldu? Kandil’in emrine girdiler. Kandil’in emrinde olanlara hak ettikleri dersi verecek misin Van? Oyu Kürt kardeşimden alacaksın, Kandil’e selam duracaksın. Yok böyle bir şey. Aldığı oyu silah olarak, mermi olarak Kürt kardeşimin üzerine göndereceksin, Kürt kardeşlerimi isyana çağıracaksın, 6-8 Ekim olaylarıyla insanların kanına gireceksin, onları alçakça katledeceksin. Bölücü terör örgütü ve onun uzantısı olanlar size çok zarar verdi. Ülkemize çok zarar verdi. Etnik kimliğinizi kullanarak sizin çocuklarınızı dağa çıkarmadılar mı? Ellerine silah tutuşturmadılar mı? Terör bitecek dedik, artık yavrularımızı dağa çıkartamıyorlar."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 10:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48