banner39

Yıldırım: Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?

Anayasa referandumuyla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ''Bu referanduma 'Evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'Evet' der. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?'' dedi

Güncel 21.02.2017, 12:52 21.02.2017, 12:52
Yıldırım: Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Bu referanduma 'evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'evet' der. Onların amacı Türkiye'yi bölmek değil mi zaten. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi?" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Yıldırım, ''İsmi ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin hedefi insandır. Bugün bizim kapımızı çalan tehdit unutulmasın ki yarın bunların sırtını sıvazlayanların da kapısını zorlayacaktır'' dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na da seslenen Yıldırım, ''Halk oylaması için bir ilham peşinde, Şili'de bulmuş bu ilhamı. Şili'ye kadar uzanacağınıza, Şile'ye gitseydiniz'' ifadesini kullandı.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''(Şanlıurfa'daki terör saldırısı) Saldırıya uğrayan lojman sakinlerine yargı mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu terör saldırısı sadece yargı görevi yapanlara değil 250 bin Viranşehirli kardeşlerimize ve kardeşliğimize yapılmıştır.

''ÇOK AMA ÇOK TEHLİKELİ BİR GELİŞME''

İsmi ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin hedefi insandır. Bugün bizim kapımızı çalan tehdit unutulmasın ki yarın bunların sırtını sıvazlayanların da kapısını zorlayacaktır. Son dönemde bazı ülkelerden terörü ve şiddeti desteleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseliyor. İsrail Meclisi'nin ezan kısıtlması Avrupa'da yükselen İslam karşıtı söylemler çok ama çok tehlikeli bir gelişmedir.

''BİNLERCE VATANDAŞIMIZ TÜRKİYE'YE SELAM YOLLADI''

Malta ile sağlık alanında sosyal politikalar alanında işbirliği öngören iki anlaşma imzaladık. Yurtdışındaki bir sonraki durağımız Münih oldu. Birçok ikili görüşmeyi gerçekleştirdik. Size gurbetteki kardeşlerimizin selamını getirdim. Almanya'da binlerce vatandaşımız Türkiye'ye selam yolladı.

''EDİRNE'DEN KARS'A KADAR DERDİK, ŞİMDİ ALMANYA'DAN KARS'A KADAR OLDU''

Gençler sizler bizim geleceğimizsiniz. Önceden memleketi kucaklayan kapsayan bir cümle kurarken Edirne'den Kars'a kadar derdik şimdi değişti Almanya'dan Kars'a kadar oldu. Almanya söz verdi sandıklara giden ilk biz olacağız ilk 'Evet' mührünü biz vuracağız dediler.

''KOŞA KOŞA KANDİL 'EVET' DER''

15 Temmuz'da 248 şehidimizin kanına giren hain darbeci teröristler bir daha cesaret bulmasın diye, Kandil'e selam duranlara millete selam durmayı öğretmek için 'Evet.' Ne diyor bu tellallar 'Ülke bölünecek.' Bu referanduma 'Evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'Evet' der. Onların amacı Türkiye'yi bölmek değil mi zaten. Böyle fırsat gelmiş ayaklarına, teperler mi? FETÖ 'Hayır' kampanyası yapıyor. Pensilvanya'daki fitne yuvasından 'Hayır' oyu talimatı çıkıyor.

''20 BİN 127 ÖĞRETMENİN ATAMASINI YAPMAYA KARAR VERDİK''

Bir müjdemiz var. 20 bin 127 öğretmenin atamasını yapmaya karar verdik. Mart ayında işlemler başlıyor.

GÜLEN'İN İADESİ

FETÖ elebaşına gelince ABD'li yetkilerle iade konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni yönetimin bu konuda daha anlayışlı ve duyarlı olacağını görüyoruz. Şartlar ne olursa olsun FETO gelecek hesap verecek. Artık bu terör örgütleri içeride ve dışarıda başını kaldıramaz hale geldi. Yeter mi? Yetmez.

''15 TEMMUZ GECESİ YURDUMUZ İŞGAL GİRİŞİMİYLE KARŞI KARŞIYA KALDI''

15 Temmuz gecesi memleketimiz güzel yurdumuz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz'u takip eden günde dünyanın en büyük havalimanının inşaatı devam etti mi? Ulaşım teknoloji eğitim sağlık turizm yatırımlarımız inşaatına başlanan bütün büyük projeler devam etti mi? (Evet sesleri) 18 Mart'ta Çanakkale'de dünyanın en uzun köprüsünün temelini atıyoruz.

Anadolu'nun her köşesine ayağımızın basmadığı yer kalmayacak her yere gideceğiz. Milletimizle buluşacağız gerçekleri anlatacağız oyunları bozacağız. Hesabımızı iyi yapıyoruz işimizi kış tutuyoruz yaz çıkarsa bahtımıza. Yatırımlara ara vermiyoruz yavaşlatmıyoruz. 'Hayır'cıların nereden başlayıp nereye vardığını bir görelim. Hayır demeyi adet edinenler Avrasya Tüneli'ne, Çanakkale Köprüsü'ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 'Hayır' dedi mi? (Evet sesleri)

''ŞİLİ'YE KADAR UZANACAĞINIZA, ŞİLE'YE GİTSEYDİNİZ''

Sayın Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum. Kılıçdaroğlu halk oylaması için bir ilham peşinde Şili'de bulmuş bu ilhamı. Adamlar bir film yapmış CHP de ondan medet ummuş. Anladık uzun yıllar halka güvenmediniz seçkin yakıldınız ama hani değişiyordunuz? Şili'ye kadar uzanacağınıza, Şile'ye gitseydiniz bu ülkenin köylerine kasabalarına gitseydiniz. Gidip de bir kahvehanede otursaydınız. Şili'ye boşu boşuna niye gittiniz? Kafa bu ülkeye yabancı. Aklı dedin miydi adamın aklına uzak diyarlar geliyor. Sayın Kılıçdaroğlu senin bu derdin bu kafayla derman bulamaz. Nereye gidersen git. Kılıçdaroğlu anlamıyor belki bu lisandan anlar. Tabii ki 'Evet.' Tabii ki 'Evet.' 'Evet'te bereket var diye boşuna demiyoruz.

''BİRİLERİ TÜRKİYE'NİN YELKENLERİNE DOLAN RÜZGARI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR''

Birileri Türkiye'nin yelkenlerine dolan rüzgarı engellemeye çalışıyor. Bakanlarımız milletvekillerimiz genel merkezimiz AK Parti'nin A'dan Z'ye bütün teşkilatı sahada var gücüyle çalışacak inşallah.

''OLUR, BAL GİBİ OLUR''

Tutturmuşlar 'Cumhurbaşkanı partili olur mu?' Olur, bal gibi olur. Kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan buradan kendisine selam gönderiyoruz.

''OLUR BAL GİBİ OLUR''

Tutturmuşlar 'Cumhurbaşkanı partili olur mu?' Olur bal gibi olur. Kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan buradan kendisine selam gönderiyoruz. Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanı olmadan hem AK Parti'nin genel başkanıydı hem de başbakandı. Başbakan olarak Türkiye'yi kim imar etti? Başbakan ve arkadaşları. Hastaneler açılmadı mı? Tüm vatandaşlarımız yaralandı. Bölünmüş yolları tüm insanımız kullandı. Hava yolu halkın yolu oldu. Hızlı tren hayali gerçeğe döndü. Bu millete bu hizmetlerden faydalanırken partisi mi soruldu. Bizim siyaset anlayışımızda hizmet ederken seçmen ayrımı yapmak asla yoktur.

BAŞBAKAN'DAN ÜLKÜCÜ SELAMI 

Başbakan Yıldırım, locadan Ülkücü selamı verenlere aynı şekilde karşılık verdi.

Başbakan Yıldırım, locadan Ülkücü selamı verenlere aynı şekilde karşılık verdi.

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?