banner15

Yıldırım: Kırmızı çizgiyi Avrupa değil millet çizer

Başbakan Yıldırım Cumhuriyet Gazetesi operasyonlarına yönelik eleştirilere tepki göstererek kırmızı çizgiyi milletin çizeceğini söyledi

Yıldırım: Kırmızı çizgiyi Avrupa değil millet çizer

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Yapacağımız anayasa değişikliği ile vesayet odaklarına son darbeyi vurmuş olacağız ve vesayeti Türkiye demokrasisinin gündeminden çıkaracağız." dedi.

"Ana muhalefet partisi lideri, Yenikapı ruhundan ayrılmak için binbir bahanenin peşine takıldı." ifadesini kullanan Yıldırım, "Bu konuda o günkü duruşunu bugün de aynen devam ettiren MHP'ye teşekkür ediyorum. Bu konudaki millet, memleket, menfaatini ön plana alan ve bu yönde sorumlu davranış gösteren Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Anayasa değişikliğinde sona geldik. İnşallah Meclis'e de getireceğiz. MHP'nin de hassasiyetini dikkate alarak bir hazırlık içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Bundan sonrası Meclisin bileceği iştir." dedi.

"KIRMIZI ÇİZGİYİ MİLLET ÇİZER"

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturma ile ilgili olarak Yıldırım, şunları kaydetti:

"Avrupa Parlamentosunda birisi, 'Bu gazeteyle ilgili gözaltılar bizim kırmızı çizgimizdir...' Kardeşim senin çizgine mizgine biz bakmayız. Kırmızı çizgiyi millet çizer bizde millet. Senin çizginin ne hükmü var? Senin çizginin üzerine bir çizgi de biz çizeriz. Bırakın bu işleri."

İDAM KONUSU

Başbakan Yıldırım, idam konusu ile ilgili olarak da şöyle konuştu:

"İdam meselesi bir anayasa meselesidir, anayasadaki bir uzlaşma meselesidir. Diğer siyasi partilerle bu konuda bir mutabakat sağlanırsa milletin umumi arzusu olan, sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alacağız, biz de anayasa değişiklik teklifimizi yapacağız."  

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 13:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35