banner39

Yıldırım: Kurucu Genel Başkanımızı davet edeceğiz

Başbakan Yıldırım, "Resmi sonuçların ilan edilmesiyle beraber kurucu Genel Başkanımızı partimize davet edeceğiz ve kendilerini aramızda görmekten büyük bir bahtiyarlık duyacağız." dedi.

Güncel 18.04.2017, 12:22 18.04.2017, 13:38
Yıldırım: Kurucu Genel Başkanımızı davet edeceğiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Hemen yürürlüğe girecek olan diğer bir husus da Cumhurbaşkanımızın, kurucusu olduğu AK Parti ile ilişiğinin tekrar kurulmasıdır. Resmi sonuçların ilan edilmesiyle beraber kurucu Genel Başkanımızı partimize davet edeceğiz ve kendilerini aramızda görmekten büyük bir bahtiyarlık duyacağız." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "Şaibe söylentileri yayarak halk oylaması sonucuna gölge düşürmeye çalışmak beyhudedir, boştur. Millet iradesi özgürce sandığa yansımış ve bu iş bitmiştir. Buna anamuhalefet partisi başta olmak üzere herkesin, her kesimin saygı duyması gerekmektedir." dedi.

Oy oranlarından yola çıkarak milletin sözü üzerine söz söylemenin yanlış olduğunu dile getiren Yıldırım, "Evet ve hayırların yakın oranlarda olmasından hareketle vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Bayburt da Tunceli de aynı derecede kazançlı çıkmıştır

Yıldırım, "Bu sonuçtan 81,7 ile evet oyu veren Bayburt'da, yüzde 80,41 hayır diyen Tunceli de aynı derecede kazançlı çıkmıştır. Artık bugün yeni bir gün. Bugün kendimizi yenileme zamanı." dedi.

Halk oylamasıyla siyasi tarihte yeni bir sayfa açıldığını belirten Yıldırım, "Bu yeni sayfanın ülkemize, milletimize, siyasi hayatımıza çok güzel bir gelecek vaat ettiğine yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

"KİMİN NE KADAR DESTEK VERDİĞİNİ SORGULAMAK ABESLE İŞTİGAL"

Başbakan Yıldırım, sonuçlardan sonra kimin ne kadar destek verdiğini sorgulamaya kalkmanın abesle iştigal olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

"Bu, Sayın Bahçeli'nin de Meclis görüşmelerinde dediği gibi 'Kim kabul dedi, kim ret dedi, bunu mercekle aramak lazım.' Böyle bir şey olmaz."

"VATANDAŞLARI AYRIŞTIRMAK İSTEYENLERİN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ"

Yıldırım, "Evet ve hayırların yakın oranlarda olmasından hareketle vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyeceğiz. Büyük bir uyum içinde hep birlikte geleceğe yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.

"SİYASETİMİZİN ESASI DEMOKRASİMİZİ GÜÇLENDİRMEK"

"Devletin içindeki vesayet odaklarının vatandaş adına tamamen tasfiye edilmesi ve gelecek için tedbir alınması bir mecburiyet haline gelmişti." diyen Yıldırım, "16 Nisan'da milletle birlikte bu tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti:

"İstisnasız bütün vatandaşlarımızın hukukunu korumak, savunmak siyasetimizin esası olmaya devam edecek."

Başbakan Yıldırım, "Siyasetimizin esası demokrasimizi güçlendirmek, hukuk düzenini daha muhkem hale getirmektir." şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?