banner15

Yıldırım ve Bahçeli TBMM'de görüştü

Yıldırım, "OHAL'e dayanılarak çıkarılan KHK'larda amaç, darbe teşebbüsüne yönelik risklerin bertaraf edilmesi ve siyasetin normalleştirilmesi, bu anlamda siyaset dışı girişimlerin ortadan kaldırılmasıdır." dedi

Yıldırım ve Bahçeli TBMM'de görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de bir araya geldi.

Devlet Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı, TBMM'deki makam katındaki asansörün girişinde karşıladı. Burada gazetecilere tokalaşarak poz veren Bahçeli ve Yıldırım'a, AK Parti Grup Siyasi Danışmanı Cenk Sarıgöl'ün 4,5 yaşındaki kızı Elif Zümra Sarıgöl tarafından çiçek verildi.

Yıldırım ve Bahçeli, foto muhabirlerine poz vermelerinin ardından, görüşmeye geçti.

"AMAÇ RİSKLERİN BERTARAF EDİLMESİ"

Yıldırım ile Bahçeli, görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Bahçeli'yi, olağanüstü hal uygulamasının ardından çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler hakkında bilgilendirdiğini belirten Yıldırım, "OHAL'e dayanılarak çıkarılan KHK'larda amaç darbe teşebbüsüne yönelik risklerin bertaraf edilmesi ve siyasetin normalleştirilmesi, bu anlamda siyaset dışı girişimlerin ortadan kaldırılmasıdır." dedi.

"GÜZEL BİR YAKLAŞIM OLMUŞTUR"

Bahçeli ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, açtığı davaları geri çekmesine ilişkin, "15 Temmuz sonrasında Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de göz önüne alarak normalleşme sürecine ve partiler arasındaki birlik, beraberlik, dayanışmaya katkı sağlayabilecek olumlu, güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35