Yıldırım Yörüklere seslendi

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nde düzenlenen 19. Yörük Türkmen Kültür Şöleni'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

Yıldırım Yörüklere seslendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Seydikemer'de düzenlenen 19. Yörük Türkmen Kültür Şöleni'nde konuştu. Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Siz yörükler 15 Temmuz'da burada Muğla'da, Marmaris'te alçaklara geçit vermediniz. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Cumhurbaşkanımızı şehit etmeye gelenlere en güzel dersi sizler verdiniz. Sizlere milletim adına teşekkür ediyorum. Türk demokrasisini zaferle sonlandırdınız. Darbecilere darbeyi vurdunuz. Sizler bu dağların, bu yaylaların civanmert, cömert insanlarısınız.

Sizler olağanüstü zamanlarda olağanüstü görevleri yüksünmeden omuzlamış yiğitlersiniz. Şimdi hep birlikte ecdattan kalan bu mubarek topraklara sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz. Bugün kardeşlik ruhunu canlı bir şekilde korumanın, millet olmanın gururunu birlikte yaşıyoruz. Bu millet bin yıldır bu topraklarda yoğrulan Ahlat, Malazgirt'ten, Domaniç'e, Söğüt'e uzanan buradan üç kıtayı ayakları altına alan sayısız kavmi ve ülkeyi şefkatle, sevgiyle kuşanan Osmanlı'nın torunlarısınız. Biz yeryüzünde fesat çıkaranlara, ayrılık tohumları ekenlere karşı yüzyıllar boyu kalp atışıyla, aynı ufka bakarak biraraya geldik.

Birlikte çok acılar çektik, müsibetler gördük. Acılarımızı azalttık, sevinçlerimizi arttırdık. Bu vatanın bağımsızlığı uğruna nice şehitler verdik. Allah bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerine rahmet versin, mekanları cennet olsun. Şehitlerimizi şükranla, minnetle yadediyoruz. Allah'a şükürler olsun ki şehit verdik, gazi verdik ama vatanımızı vermedik. 15 Temmuz'da kolkola mücadele ettik. Bayrağımız için toprağımız için hep beraber. Cenab-ı Mevlam bize bir yurt, bir ülke, bir vatan bir istiklal kazandıran bütün şehitlerimizden, gazilerimizden razı olsun.

Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe aşamadığımız hiçbir engel yoktur. Birliği muhafaza etmenin yolu da ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek ve birlikte gelecek hedeflerimize kilitlenmektir. Bu güzel ülkenin her bir ferdi aynıdır başımızın tacıdır bizim için. Biz sadece İstanbul'u, İzmir'i, Ankara'yı değil Hakkari'den Edirne'ye, Mersin'den Samsun'a, Yozgat'tan Muğla'ya 81 vilayeti sevgiyle kucaklayıp, 780 bin kilometre kare vatan toprağını aynı ruhla sahipleniyoruz. Üsküb'ün, Girne'nin, Kerkük'ün, Kırım'ın, Hicaz'ın, Şam'ın, Kudüs'ün, Yemen'in, Trablus'un emanetini taşıyoruz. Orta Asya'nın Rumeli'nin kardeşliğini yaşarız acısını da yüreğimizde taşırız.

Milletimizin birliğine kardeşliğine kastedilen 15 Temmuz alçak darbe girişiminde destan yazdınız. 15 Temmuz'da hainlerin planını boşa çıkardınız. Milletin adamına sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatına kast etmek isteyenlere geçit vermediniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 16:11
banner53
YORUM EKLE

banner39