banner39

Yılmaz Özdil iyice şaşırdı!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, sokağa çıkma yasağıyla ilgili sosyal medya hesabından, Ramazan ve Kurban Bayramı ile milli bayram tatillerinin öne çekilmesi önerisi yaptı.

Güncel 04.04.2020, 11:15 05.04.2020, 08:51
Yılmaz Özdil iyice şaşırdı!

Koronavirüsü salgını nedeniyle daha önce 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağının alınmasının ardından,  bu kez 20 yaş altındakilere de sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, yazar Yılmaz Özdil, sosyal medya hesabından sokağa çıkma yasağına ilişkin çok tartşılacak bir öneride bulundu.

Özdil, önerisinde şu ifadeleri kullandı:

* Ramazan bayramı ve Kurban bayramında haftasonu tatilleriyle beraber toplam 12 gün tatil var, milli bayramları eklesek 20 gün, bankalar dahil üretim mekanizmalarının tamamı tatil yapıyor, bu tatilleri öne çekip şu an 20 günlük sokağa çıkma yasağı olarak uygulamak ekonomiye niye zarar versin?

Yorumlar (5)
Ahmet taşıyan 3 yıl önce
Bu adamı adam yerine koyan kim? ne derse desin iftira atan sapık düşünceleri gündem yapmayın lütfen
Murat HOŞGÖR 3 yıl önce
Fikirlerinini çok büyük bçlumune katılmadıgım bir yazar olmasına rağmen, twitin de saydıgı tatilleri sokağa cıkma yasagı olmasada iuan yapılan tatillere sayarak ülke üretiminin çalışmasına hız verilebilinir. yada bu sene dini ve milli bayram tatillerini kaldırarak, kaybettiğimiz zamanı yaklamak adına bu hakkımızdan feragat edebiliriz.
Necati türker 3 yıl önce
Bu yılmaz özdilbey eyice artık zıvanadan çıktı bukişi birsağlık kurulunda kontrol edilmeli ve tedavi edilmeli cünkü aklidengesinin yerinde olan birkişinin budavranışlarda bulunması mümkün değil cünkü butatilleri Allah belirlemiş insanın bunu dğiştirmesi mümkün ola bilirmi bu kişiler toplum ve diniçin çok tehlikeli bunlara gerekli müdale yapılıp tedbirler alınmalı bu kişi okadar rezilce bir fikirki söylencek birsöz bulamıyorum
abuzittin 3 yıl önce
tatillerde ekonomiye katkıdır.
isa okay 3 yıl önce
doğru lafa ne denir
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?