YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan tepki çeken öğretim üyesi hakkında açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun kamuoyuna yansıyan konuşması hakkında resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan tepki çeken öğretim üyesi hakkında açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun kamuoyuna yansıyan konuşması hakkında resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı.

YÖK Başkanı şu açıklamaları yaptı:

"Sakarya Üniversitesindeki bir öğretim üyesinin katıldığı bir televizyon programında üniversitelerimiz hakkında sarf etmiş olduğu ve kamuoyunun haklı olarak büyük tepkisini çeken ifadelere dair üniversitesince işlem başlatılmıştır.

Bilindiği üzere akademisyenlerle ilgili disiplin işlemleri kanun gereği ancak üniversiteleri tarafından başlatılabilmekte ve yürütülebilmektedir.

Evlatlarımızın okuduğu üniversitelerimizin, zikretmeye bile hicap duyduğumuz mekânlara benzetilmesi ve çok çirkin ifadelerin kullanılması asla kabul edilemez.

Bu vesile ile akademik ifade özgürlüğünün yanlış anlaşılmaması ve hocalarımızın milletimizin değerlerine ve hassas olduğu konulara ve kavramlara dair konuşurken son derece dikkatli olmaları gerektiğini belirtmek isteriz."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 18:13
banner53
YORUM EKLE

banner39