banner39

YÖK, PKK yanlısı bildiriyi ele alıyor

Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili bildiri yayınlayarak bütün suçu hükümete yükleyen akademisyenlere YÖK'ten tepki geldi

Güncel 12.01.2016, 15:37 12.01.2016, 16:06
YÖK, PKK yanlısı bildiriyi ele alıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisinin, akademik özgürlük ile bağdaştırılamayacağı vurgulanarak, "Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız" açıklaması yapıldı.

Yükseköğretim Genel Kurulu bir grup akademisyenin dün yaptıkları bildiriyi görüşmek üzere acilen toplandı. Toplantının ardından şu açıklama yapıldı:

"Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, Güneydoğu'da sürmekte olan teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır.

Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Teröre destek veren bu bildiri, akademik özgürlük ile bağdaştırılamaz. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız."

Yorumlar (1)
genç 7 yıl önce
YÖK ü tebrik etmekle birlikte vatandaş birey olarak da bu zihniyetteki insanlara tepki toplu olarak verilmeli.Öğrenciler bu akademisyen olduğunu iddia eden gurebanın derslerine katılmayacak. Görevi bu vatanı o kadar kurda kuşa düşmana karşı vatanı korumak olan personeli devleti katliamla suçlayan bu basiretsizler benim oğluma kızıma nasıl ufuk açıp istikbale hazırlayabilir.Bilimden çok görevi olmayan alanlarda gezinen şovmenler. Bu millet sizleri de tarihe gömecektir EVELALLAH.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?