banner15

YÖK'ten KKTC üniversitelerine FETÖ uyarısı

Prof. Dr. Saraç, KKTC'deki üniversitelerle, hem FETÖ hem de diğer örgütlerin öğrenci veya öğretim üyesi düzeyinde sirayet etmesinin engellenmesi konusunu görüştüklerini söyledi

YÖK'ten KKTC üniversitelerine FETÖ uyarısı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, darbe girişiminin ardından KKTC'de bulunan ve ÖSYM kılavuzunda yer alan üniversitelerin rektörleriyle görüştüğünü ve FETÖ konusunda uyardığını belirtti.

Saraç, toplantıya, Doğu Akdeniz, Girne, Girne Amerikan, Kıbrıs Amerikan, Kıbrıs İlim, Kıbrıs Sosyal Bilimler, Lefke Avrupa, Uluslararası Kıbrıs ve Yakın Doğu üniversitelerinin katıldığını dile getirerek, KKTC yükseköğretim sistemine ilişkin durum değerlendirmesi yapılan toplantıda, FETÖ ve diğer örgütlerin KKTC'deki üniversitelere sızmalarına karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğünü aktardı.

"KKTC’DEKİ ÜNİVERSİTELERE SIZMALARINA KARŞI TEDBİR ALINMASINI İSTEDİK"

KKTC'deki bu üniversitelere bigane kalmalarının doğru olmadığını dile getiren Saraç, şöyle devam etti:

"Bu darbe girişiminin köklerine baktığımızda eğitim öğretim kurumlarıyla, yükseköğretim kurumlarıyla da ilişkili olduğunu görüyoruz. Bu açıdan aynen Türkiye'deki üniversiteler ile yaptığımız gibi KKTC'deki üniversiteler ile de hem FETÖ hem de diğer bölücü terör örgütlerinin öğrenci veya öğretim üyesi düzeyinde sirayet etmesinin engellenmesi konusunu istişare ettik. Bu üniversitelerden, öğrenci veya öğretim üyesi sızmalarına karşı tedbirler almalarını istedik. Kendilerini Türkiye'deki tecrübeler ışığı altında hangi noktalardan sızmalar olabileceği konusunda uyardık."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 12:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35