Yozgat'ta bir köy karantinaya alındı

Rize ve Van'da bazı yerleşim yerlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınmasının ardından bugün de Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Yukarıkarahacılı Köyü karantinaya alındı.

Güncel 28.03.2020, 17:17
Yozgat'ta bir köy karantinaya alındı

Rize ve Van'da bazı yerleşim yerlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınmasının ardından bugün itibari ile Yozgat'ta Yukarıkarahacılı köyünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı bildirildi. 

Yozgat Valiliğinden yapılan yazıla açıklamada, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. maddeleri kapsamında, koronavirüs salgınının kontrolü açısından Çekerek ilçesine bağlı Yukarıkarahacılı köyünün 27 Mart itibariyle karantinaya alındığı belirtildi. 

Açıklamada, ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinanın uygulanacağı, köye giriş ve çıkışların kapatıldığı ifade edildi.

RİZE VE VAN'DA DA BAZI YERLEŞİM YERLERİ KARANTİNAYA ALINMIŞTI

Dün Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek, "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır." ifadesine yer verilmişti.

Van'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesine bağlı Han Mahallesi de koronavirüs nedeniyle karantinaya alınmıştı.

Kaynak: AA - Süperhaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?