banner15

YTÜ'de FETÖ operasyonu

FETÖ soruşturması kapsamında aralarında YTÜ Davutpaşa Kampüsü'nün de olduğu birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi

YTÜ'de FETÖ operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonu düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden konvoy halinde araçlarla çıkan polis ekipleri, saat 06.00 sıralarında operasyon yapılacak adreslere doğru yola çıktı. Operasyona çok sayıda şube de destek verdi.

Operasyon kapsamında bir grup polis Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'ne B Kapısı'ndan girdi. Burada aramalar yapıldı. Bunun yanı sıra akademisyenlerin evlerinde de arama çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Operasyon düzenlenen başka bir adres de Başakşehir'deki bir siteydi.

Site içindeki bir daireye giren polis ekipleri arama yaptı. Ataşehir'de İnönü Mahallesi’nde bir adrese düzenlenen operasyonda ise bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul genelinde yapılan operasyon kapsamında şüpheli akademisyenlerin gözaltına alınarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrollerinin ardından şüpheliler ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 10:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35