banner39

Yüksekova'daki ağır hasarlı yapıların yıkımı sürüyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin saldırıları nedeniyle ağır hasar oluşan yapıların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Güncel 22.08.2016, 14:30 22.08.2016, 14:35
Yüksekova'daki ağır hasarlı yapıların yıkımı sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lıların saldırıları nedeniyle ağır hasar oluşan yapıların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

İlçede, huzur ve güvenliğin tesis edilmesi amacıyla 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu"nun ardından, hayatın normale dönmeye başladığı Yüksekova'da, PKK mensuplarınca operasyon esnasında sözde "karargah" ve "patlayıcı imalathanesi" olarak kullanılan ağır hasarlı yapılarda yıkım çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, ilçede ana taşıyıcıları hasar gören yaklaşık 350 yapının yıkım çalışması tamamlandı.

Yıkılan binaların hafriyatı, Kaymakamlıkça oluşturulan komisyon tarafından belirlenen Şemdinli yolundaki alana iş makineleriyle taşınıyor.

Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

30 KİŞİLİK EKİP, YERİNDE TESPİT ÇALIŞMASI YAPIYOR

Bu arada, tutulan hasar tespit tutanaklarına yapılan itirazları değerlendirmek üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen 30 kişilik ekip, yerinde tespit çalışması yapıyor.

İtirazlar doğrultusunda yürütülen çalışmaların iki haftada tamamlanacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?