banner15

Yunan bakandan Türkiye'ye örtülü tehdit

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'tan Türkiye Yunanistan ilişkilerini gerecek bir açıklama yaptı. Son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında Ege adaları konusunda yaşanan gerginliğe dikkati çeken Kammenos, "Olası bir kazadan tamamen Türkiye sorumludur" dedi.

Yunan bakandan Türkiye'ye örtülü tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında Ege adaları konusunda yaşanan gerginliğe çekti. Kammenos, Ege'de meydana gelebilecek olası bir kazadan tamamen Türkiye'nin sorumlu olacağını söyleyerek tehditler savurdu.

Yunanistan'da yayın yapan www.vimatisko.gr haber sitesinin bugün yayınladığı habere göre, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, son dönemde Türkiye ile Yunanistan arasında Ege adaları konusunda yaşanan gerginliğe dikkat çekti. Kammenos'un Kardak kayalıkları ile birlikte fotoğrafının yayınlandığı haberde Yunan Bakan'ın, "Ege'de olası bir kaza için endişe duyuyorum" sözlerine yer verildi.

Atina'nın müttefiklerini ve uluslararası camiayı bilgilendirdiği belirtilen haberde Kammenos'un, "Yunanistan sürekli yaşanan olaylar nedeniyle Ege'de gerginliğe, sıcak gelişmelere hatta kazaya yol açmak isteyenlerin kim olduğunu biliyor. Bu konuyu NATO ile görüştüm. Türk helikopterlerinin insan bulunan Yunan adalarında yaklaşık yerden 70 metre yükseklikten uçtuğunu izah ettim. Bu veriler karşısında kaza yaşanmasının muhtemel olduğuna açıklık getirdim. Eğer böyle bir şey yaşanırsa tüm sorumluluk tamamen Türkiye'ye aittir. Yunanistan'ın normalleşme talep ettiğini her zaman açıkladım. Bu tehlikeli oyunun durması için müttefik güçlerinin de müdahalesini istedim. Ulusal egemenliğimizi sorgulama çabalarını da cevapsız bırakmayacağımızı ilettim" dediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 14:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48