banner39

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Yağışların Batı Akdeniz, Orta Karadeniz, ile Çorum, Kırşehir, Yozgat ve Konya çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bazı bölgelerde de akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur bekleniyor.

Güncel 06.03.2011, 09:41 06.03.2011, 14:04
Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümü yağışlı geçecek.

Yağışlar, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat) ile Çorum, Kırşehir, Yozgat ve Konya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Kütahya, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum çevreleri ile gece saatlerinde Marmara'nın güney ve batısı, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar Güney ve batı, Marmara ve Kuzey Ege Kıyıları ile zamanla yurdun batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, zamanla Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat), Marmara'da kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat) ile Çorum, Kırşehir, Yozgat ve Konya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında zamanla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar, çatı uçması, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Ege ile İç Anadolu'nun güneyi, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?