banner15

Yuva çocuklarından Somali'ye anlamlı yardım

Sivas Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar Somali'ye 4 bin 775 liralık yardım yaptı

Yuva çocuklarından Somali'ye anlamlı yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sivas Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK)'na bağlı yetiştirme yurtlarında kalan çocuklar devletin kendilerine verdiği harçlıklarını biriktirerek, açlık ve kuraklık nedeniyle zor günler geçiren Somali'ye bağışladı.

Devletten 3 ayda bir ihtiyaçlarını gidermek için aldıkları 315 liralık burs ve bayram harçlıklarından topladıkları 4 bin 775 lirayı Somali için açılan banka hesabına yatıran çocuklar, yardım miktarı ve paranın yatırıldığı banka adının yazılı olduğu çerçeveli tabloyu kendileriyle bayramlaşan Sivas Valisi Ali Kolat'a verdi. Vali Kolat, Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın aynı gün kutlandığını belirterek Kolat,dini ve milli bayramların tanışmaya ve kaynaşmaya önemli katkılar sağladığını söyledi.

Bayramların önemine dikkat çeken Kolat, "Bizim örfümüzde, geleneğimizde, inancımızda önemli yerleri var. İnşallah bu güzellikleri ilimizde ve ilçelerimizde huzur ve mutluluk içerisinde devam ettiririz. Bize bu güzel ülkeyi bırakan, emanet eden ve bu ülke için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık sıhhat ve mutluluk diliyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2011, 19:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35