Zekeriya Öz hakkında yeni iddialar

Dubai'de bir işadamı tarafından ağırlandığı iddia edilen Zekeriya Öz'ün söz konusu iş adamından kendi adına belge temin etmesini istediği ileri sürülüyor

Zekeriya Öz hakkında yeni iddialar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili iken, 17 Aralık operasyonlarıyla gündeme gelen ve ardından Dubai'de yaptığı tatille ilgili tartışmalar ortaya çıkan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz'le ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Zekeriya Öz, Dubai'de yaptığı tatili işadamı Ali Ağaoğlu'nun şirketine ödetmekle suçlanıyordu. Ancak Öz, yaptığı yazılı açıklamada tatilin tüm masraflarını cebinden ödediğini belirtmişti. Öz'ün bu açıklamasından sonra bugün Sabah gazetesinde ve  A Haber televizyon kanalında  Zekeriya Öz'le ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Gazetenin iddiasına göre Savcı Öz'e yakın iki kişi Dubai tatiliyle ilgili haberlerden sonra Ağaoğlu'nun şirketine giderek, Öz adına makbuz temin edilmesini istedi; ancak Ağaoğlu şirketi bunu kabul etmedi. Ali Ağaoğlu ile bir saatten fazla görüştükleri iddia edilen  iki ismin güvenlik kamerası görüntüleri de televizyon kanalında yer aldı. Ancak görüşmelerin içeriğine dair herhangi bir bulgu yer almadı.

İddialara göre, Ağaoğlu'na giden iki isimden biri, 17 Aralık operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılanların arasında yer alıyordu. Aynı operasyonda Ali Ağaoğlu da gözaltına alınmış ama sonra serbest bırakılmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 10:00
YORUM EKLE

banner39