Zekeriya Öz: Odamı boşaltmayacağım!

Hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yapmasına izin verilen ve açıklama yapması beklenen Savcı Öz, odasına çağırdığı basın mensuplarına yaşananlarla ilgili yorumlarda bulunarak açıklamayı daha sonra yapacağını söyledi

Zekeriya Öz: Odamı boşaltmayacağım!

İstanbul Başsavcı Vekili iken dün HSYK 1. Dairesi tarafından Bakırköy Adliyesi'ne atanan Savcı Zekeriya Öz, sürpriz görevlendirme ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Rüşvet ve yolsuzluk soruştumasından alınan ve Bakırköy Başsavcı vekilliğine atanan Zekeriya Öz gazetecilerle bir toplantı yaptı ve hakkındaki kararı değerlendirdi.

Asıl açıklamayı daha sonra yazılı olarak yapacağını söyleyen Öz, "Görev yeri değiştirilmesiyle ilgili tebligat adliyeye geldi ama henüz benim elime ulaşmadı. Bugün alır yarın da giderim. Eşyalarımı toplamayacağım çünkü bu geçici bir görevlendirme. Soruşturmanın sonucunu beklemek gerekiyor. Bu ciddi bir yıpratma harekatıdır sonra da bir zıplatma harekatı oldu benim için" dedi.

Savcı Öz, "Bu görevden almayı 1 Ocak’ta bekliyorduk. Ama yapmadılar. Önce yıpratma yaptılar sonra zıplatma. Haberlerde 21’inde safariye çıktığım yazılıyor. Ama ben 21 Ekim sabahı burada görevimin başındaydım. Adliyede bayramlaşma vardı. Yalan haber yapmaya devam ediyorlar. Seyahat firmasından tehditle faturaları aldıkları yönünde duyumlarım var.  Bu işi kimlerin organize ettiğini iyi biliyorum. Faturalarda dolar diye bir şey geçmez. Tamamen Dubai para birimi geçer” diye konuştu.

Adliyede bekleyen gazteecileri odasına çağıran Öz, yazılı bir açıklama yapacağını söyledi. HSYK'dan tebligatın eline ulaştığını söyleyen Savcı Öz, geçici bir süreyle Bakırköy'e atandığını dile getirdi. Öz, ayrıca hakkındaki iddiaları yazılı açıklamayla belgeleriyle açıklayacağını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 17:30
banner53
YORUM EKLE

banner39