banner39

Zekeriya Öz ve Celal Kara Ermenistan'da

Haklarında tutuklama ve yakalama kakarı çıkarılan eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Ermenistan'da olduğu öğrenildi. İki ismin daha önce Gürcistan'a kaçtığı iddia edilmişti

Güncel 11.08.2015, 11:43 11.08.2015, 15:04
Zekeriya Öz ve Celal Kara Ermenistan'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

17 -25 Aralık operasyonları kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan üç savcının yerleri belirlendi. Eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın dün akşam Gürcistan'a geçtikleri oradan da Ermenistan'a gittikleri açıklandı. Açıklama Artvin Valisi Artvin Valisi Kemal Cirit'ten geldi.

Vali Cirit, sosyal ve yaygın medyadan haberler nedeniyle ve şeffaf yönetim anlayışları gereği Öz ile Kara'nın Sarp Sınır Kapısından çıkışlarıyla ilgili tespitlerini saatleriyle daha önce kamuoyuyla paylaştıklarını söyledi. Buna göre Öz'ün dün saat 03.46, Kara'nın da 04.19 itibarıyla haklarında herhangi bir yakalama kararı verilmemişken ve yurtdışı çıkışlarıyla ilgili tahdit durumu yokken, Sarp Sınır Kapısı'ndan yurtdışına çıktıklarını duyurdu. 

Vali Cirit, "Söz konusu şahısların Gürcistan üzerinden Ermenistan'a çıkış yaptıkları tespit edilmiştir" ifadesini kullandı.

Türkiye ile Ermenistan arasında suçluları iade anlaşması bulunmuyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?