banner39

Zeytin Dalı Harekatı'nda 14. gün... Darmık Dağı'na Türk bayrağı dikildi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PYD/PKK'dan arındırılan Darmık Dağı'na komandolar tarafından Türk bayrağı dikildi. TSK, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bugüne kadar öldürülen terörist sayısının 823'e yükseldiğini açıkladı

Güncel 02.02.2018, 16:49 02.02.2018, 16:49
Zeytin Dalı Harekatı'nda 14. gün... Darmık Dağı'na Türk bayrağı dikildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TSK ve ÖSO'nun Suriye'nin Afrin kentine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 14'üncü gününde devam ediyor.

Harekat kapsamında PYD/PKK'dan arındırılan Darmık Dağı'na komandolarca Türk bayrağı asıldı.

Afrin'in kuzeybatısında stratejik öneme sahip Darmık Dağı'ndan harekatın başladığı 20 Ocak'tan bu yana PYD/PKK mensuplarınca Kilis'e roket saldırıları düzenleniyordu. Hava ve karadan ateş altına alınan bölgeye giren komandolar, dağı örgütten temizledi.

Harekata katılan 57. Komando Taburu'ndan bir asker tarafından kayda alınan görüntülerde, dağın zirvesine çıkan başka bir askerin "Türk milletine armağandır." diyerek elindeki Türk bayrağını diktiği görülüyor.

TOPÇU ATIŞLARI SÜRÜYOR

Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan'ın karşısındaki Afrin batı kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, TSK'ye ait çoklu roketatar ve topçu birliklerince vuruluyor.

Bu arada, sınır birliklerine askeri sevkiyatlar da devam ediyor.

Harekata ilişkin TSK'dan yeni bir açıklama geldi. Son yapılan hava harekatında 6 hedefin imha edildiği bildirildi.

Açıklamada, harekat kapsamında öldürülen terörist sayısının da 823'e yükseldiği kaydedildi. 

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 12 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823 olmuştur. Hava harekatı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?