banner39

Zeytin Dalı Harekatı'nda 4'üncü gün

Zeytin Dalı Harekatı'nın 4. gününde, PYD/PKK'nın Afrin'deki mevzileri ateş altına alındı. Özgür Suriye Ordusu, TSK'nın desteğiyle El Hammam köyünü ve çevre tepeleri teröristlerden arındırdı.

Güncel 23.01.2018, 12:49 23.01.2018, 20:36
Zeytin Dalı Harekatı'nda 4'üncü gün

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Zeytin Dalı Harekatı'nın dördüncü gününde, Türk Silahlı Kuvvekleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in batısından sürdürdüğü operasyonda Cinderes beldesinin El Hammam köyünü ve çevre tepeleri  PYD/PKK'dan aldı.

Cinderes bölgesi, PYD/PKK’nın Hatay'ın Reyhanlı ilçesine saldırı düzenlediği stratejik bir bölge olmasının yanında, Afrin’e uzanan düz bir vadi konumunda. 

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilerleyen safhaları açısından Cinderes bölgesindeki gelişmeler önem arz ediyor. 

ÇOKLU ROKETATAR VE OBÜS TOPLARIYLA ATIŞ YAPILDI 

Harekat kapsamında sınırın Kilis-Hatay hudut hattında konuşlu TSK birlikleri de Afrin'de tespit edilen örgüt mevzilerine sabah saatlerinden itibaren aralıklarla top atışı gerçekleştirdi.

Hatay'a nakledilen çoklu roketatarlar da Suriye sınırındaki askeri birliklere sevk edildi. Mevzilere yerleştirilen roketler ve obüsler, Afrin'deki terörist mevzilerine çok sayıda atış gerçekleştirdi. 

PYD/PKK MEVZİLERİ GÜN İÇERİSİNDE FIRTINA OBÜSLERİYLE ALTINDA TUTULDU

Harekat kapsamında çeşitli birliklerden sevk edilen askeri araç ve personel, Kilis-Hatay hudut hattındaki birliklere ulaştırıldı.

Bu arada, Afrin'deki PYD/PKK mevzileri gün içerisinde Fırtına obüsleriyle ateş altında tutuldu.  

PYD/PKK'NIN İŞGALİNDEN KURTARILAN ŞENKAL'E SİVİLLER DÖNMEYE BAŞLADI

Harekat kapsamında PYD/PKK'nın işgalinden kurtarılan ilk köy olan Şenkal'e siviller dönmeye başladı. Afrin ilçesinde, iç savaş boyunca terör örgütünün en çok yuvalandığı alanlardan biri olan Şenkal köyünü görüntüledi.

AZEZ'DE 3 BİN KİŞİ KAPASİTELİ 500 ÇADIR KURULACAK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise harekat öncesi İdlib'de 700 çadırlık iki kamp kurulduğunu hatırlatarak, "Şimdi Azez'de 3 bin kişi kapasiteli 500 çadır kuruyoruz. Gelenlerin gıda, ısınma, hijyen gibi temel ihtiyaçlarını da bu kamplarda karşılıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

ÇIKAN ÇATIŞMADA BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Harekat kapsamında Ömer Uşağı Kuzeyi/Suriye bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta şehit oldu.

KARA PROPOGANDA İLE MÜCADELE DE SÜRÜYOR

Cumhuriyet Başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar kapsamında, 13 ilde Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili gerçek dışı bilgiler aktardıkları ve terör propagandası yaptıkları belirlenen 91 kişi yakalandı, 3 kişi tutuklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?