banner15

Zonguldak'ta 5 şirkete daha kayyum atandı

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, 'paralel devlet' soruşturması kapsamında 'yapılanmaya' finansal destek sağladığı iddiasıyla 5 şirkete daha kayyum atadı

Zonguldak'ta 5 şirkete daha kayyum atandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, 'paralel devlet yapılanmasına' yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 5 şirkete daha kayyum atanması kararı doğrultusunda gerekli yasal işlemin yapıldığını bildirdi.

Topuz yaptığı yazılı açıklamada, Zonguldak'ta paralel devlet yapılanması ve faaliyetleriyle ilgili olarak savcılıkça başlatılan soruşturma kapsamında elde edilen bilgi, belge ve deliller doğrultusunda, 9 Nisan'da merkez, Ereğli ve Çaycuma'da faaliyet gösteren 11 şirkete kayyum atamasının yapıldığını anımsattı.

5 ŞİRKETE DAHA KAYYUM

Soruşturma kapsamında madencilik, otomotiv ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren 5 şirkete kayyum atanması taleplerinin Zonguldak Sulh Ceza Hakimliğince reddedilmesine itiraz ettiklerini ifade eden Topuz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından ilgili kararın aleyhine kanun yolu müracaatında bulunulmuştur. İtirazı değerlendiren Bartın Sulh Ceza Hakimliği tarafından dün FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 5 şirkete daha kayyum atandı. Karara istinaden yasal gereği yapılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 08:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48