banner39

Mehmet Aypek neden öldürüldü?

Mehmet Aypek'in neden ve kim tarafından öldürüldüğü soruları merakla sorulurken oğlu babasının neden öldürüldüğüne dair önemli bilgiler verdi. Anlattıklarına göre katil yıllardır ekmeklerini yiyen bir kişi çıktı.

Gündem 27.04.2023, 10:37
Mehmet Aypek neden öldürüldü?

Mehmet Aypek neden öldürüldü? Ölüm sebebi belli oldu mu soruları bu aralar merakla soruluyor. Ankara'nın tanınmış iş insanlarından ve eski ATO Başkanı Mehmet Aypek silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrasında ise gözler kimin neden öldürdüğüne çevrilmişti. Peki, Mehmet Aypek neden öldürüldü?

MEHMET AYPEK NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek 73 yaşında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Mehmet Aypek neden öldürüldü?

Aypek'i öldüren kişi yıllardır yanında çalışan, şoförlüğünü ve korumalığını yapan Halil Gani Güngör çıktı.

Mehmet Aypek'in oğlu Faruk Aypek, babasının neden öldürüldüğüne ilişkin basın mensuplarının meraklı sorularını cevaplandırdı.

Faruk Aypek, "Babam, şüphelinin yaklaşık 1.5-2 milyon TL borcunu ödedi. Aralarındaki sıkıntının bundan olduğunu düşünüyorum" dedi.

Eski ATO Başkanvekili Mehmet Aypek, dün akşam Çankaya'daki ofisinin bulunduğu plazanın girişinde koruması Halil Gani Güngör tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Plaza yakınlarında bulunan polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mehmet Aypek'in oğlu Faruk Aypek, olayla ilgili emniyette ifade verdi.

Aypek, şüpheli Güngör'ün yaklaşık 10 yıldır babasının yanında çalıştığını ve aynı zamanda olayın gerçekleştiği plazanın güvenlik görevlisi olduğunu söyledi. Babasının şüpheli Güngör'e oldukça güvendiğini ve bu nedenle şahsi işlerini de onun yaptığını belirten Aypek, "Ankara'da mütehatlik yapan Ş.A., 1.5 yıl önce babamla ortak iş yapmak istedi. Babam bunu kabul etti ve işe başladılar. Bu işi de takip etmesi için güvendiği Halil Gani Güngör'ün işlerin başına geçmesini ve kontrol etmesini istedi. Sincan ilçesinde inşaat devam ederken Güngör'ün yaklaşık 1-2 ay önce Ş.A.'nın başına silah dayayarak zorla kendisinden bir dükkan aldığını öğrendim. Güngör'ün ayrıca Haymana'da kendisine ev yaptığını, ev yapımı için malzemeyi de Y.A. isimli akrabamızdan babam adına aldığını, hatta buna benzer şekilde yine babamın adıyla malzeme aldığını, geri ödemediğini, babamın bu borçları ödediğini öğrendim. Babam bu şekilde Gani Güngör'ün yaklaşık 1,5-2 milyon TL borcunu ödedi. Aralarındaki sıkıntının bundan olduğunu düşünüyorum. Ben, bu şahıs hakkında duyduklarımı babama söyleyerek dolandırıcı ve tehlikeli biri olduğunu belirttim. Babam, şüphelinin uzun yıllardır yanımızda çalıştığını söyleyerek, çevremizdeki insanların duymasının hoş olmayacağını belirtti. Bu konuya karışmamam gerektiğini söyledi. Olay yerinde güvenlikçi olarak çalışan şüphelinin oğlunun da konuya dahil olduğunu düşünüyorum" dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?