banner15

MHP yönetiminden muhaliflere; 'yaptığınız suçtur'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, muhaliflerin kurultay için tarih belirlemelerinin hükmü olmadığını söyledi, "Ayrıca yapılan iş bir suçtur" diye konuştu

MHP yönetiminden muhaliflere; 'yaptığınız suçtur'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kendini genel başkan adayı sayan kimselerin kurultay için tarih belirlemelerinin bir değeri ve hükmü yoktur. Ayrıca yapılan iş bir suçtur" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, 'MHP'ye Kurultay Tarihi Belirleme Çabaları' başlıklı yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yalçın, olağanüstü kurultay çabaları lehinde algı oluşturmanın MHP camiasını tehlikeli bir kavga sürecine sokacağını belirtti.

Bu durumun Yargıtay sürecine de etki ettiğini savunan Yalçın, "Kendilerini kamuoyuna MHP genel başkan adayı olarak lanse eden isimler, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin kararını gerekçe göstererek olağanüstü kurultay tarihi belirlediklerini açıklamıştır. Söz konusu zevat; bu son teşebbüsleriyle durumdan vazife çıkarmakta, kendi kendilerine gelin güvey olmaktadır. Hem mahkemeden kayyum kararı çıkartıp hem de oturup sözde kongre tarihi tespiti yapmak hangi ölçüye sığmaktadır. Şurası muhakkak ki genel başkan adaylığını açıklamakla aday olunmayacağı gibi, delege dahi olmayan malum isimlerin toplanıp kurultay tarihi belirlemesiyle kurultay da gerçekleşmeyecektir. Ayrıca bunların kurultay tarihi tespit etmeye ne hakları ne de yetkileri vardır.

Yargıtay süreci tamamlanmadan Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin kurultay hakkındaki kararının uygulanması mümkün değildir. Özetle, kendini genel başkan adayı sayan kimselerin kurultay için tarih belirlemelerinin bir değeri ve hükmü yoktur. Ayrıca yapılan iş bir suçtur. Haklı olarak başından beri karşı çıktığımız ve giderek büyüyen bir yanlışın, üst mahkeme tarafından düzeltileceğine inanıyoruz"

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48